رهاسازی ۵۰ هزار قطعه ماهی دریایی در خور‌های ماهشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

رهاسازی ۵۰ هزار قطعه ماهی دریایی در خور‌های ماهشهر

 

علی دانش مهر در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: رهاسازی ماهیان دریایی، با هدف بازسازی ذخایر آبزیان دریایی منطقه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه رهاسازی ماهیان دریایی در خور‌های ماهشهر و بندر امام به پایداری اشتغال صیادان بومی منطقه کمک می‌کند خواستار جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی و پتروشیمی به خور‌های منطقه با هدف پیشگیری از تلفات آبزیان دریایی شد.

معاون صید و صیادی شیلات خوزستان با اشاره به اینکه رهاسازی ماهیان دریایی بخشی از طرح دراز مدت احیاء و بازسازی آبزیان دریایی منطقه است، افزود: رهاسازی ماهیان دریایی پس از سازگاری با محیط طبیعی منطقه انجام می‌شود.

دانش مهر افزود: رهاسازی ماهیان دریایی در خور‌های منطقه در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور بار‌ها نسبت به آلودگی‌های زیست محیطی آبزیان دریایی در خور‌های ماهشهر و بندر امام هشدار دادند و خواستار راه‌اندازی تصفیه خانه‌های پساب‌های صنعتی با هدف صیانت از ذخایر آبزیان خور‌های منطقه شدند.

طبق برنامه شیلات خوزستان، امسال ۲۵ میلیون قطعه بچه ماهی بومی در آب‌های داخلی استان رهاسازی خواهد شد.

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک کودک در آب‌های ساحلی مال قاید گناوه جان سپرد

ش تیر 5 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه رضا شفیعی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: در پی تماس تلفنی  با مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر غرق شدگی ۲ پسر بچه پنج و هشت ساله در ساحل روستای مال قائد،  نیروهای این مرکز  به محل حادثه اعزام شدند و اقدامات اولیه برای […]

همچنین بخوانید: