۳۴۴ طرح در حوزه کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیازمند تخصیص اعتبار هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مرین‌پرس/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مجموعا ۳۴۴ طرح در حوزه کشاورزی آماده دریافت تسهیلات هستند، اکثر طرح‌های حوزه کشاورزی پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارند و بسیاری از این طرح‌ها نیازمند یک اعتبار اندک برای تکمیل و رسیدن به بهره‌برداری هستند.

عطاءالله ابراهیمی ششم خرداماه در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اولویت استان اشتغال در بحث اشتغال روستایی است، اظهار کرد: مجموعا ۳۴۴ طرح در حوزه کشاورزی آماده دریافت تسهیلات هستند، از این تعداد ۱۰۰ طرح در بخش گلخانه، ۱۳۵ طرح در حوزه دام و طیور، پنج طرح در حوزه صنایع‌ تبدیلی و تکمیلی، ۱۱ طرح در حوزه شیلات و ۹۳ طرح نیز در حوزه گیاهان دارویی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: در سفر معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد، اگر دستگاه‌های اجرایی نتوانستند تسهیلات اختصاص یافته را جذب کنند، طرح‌های اشتغال روستایی در اولویت تخصیص اعتبار قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه اکثر طرح‌های حوزه کشاورزی پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارند، گفت: بسیاری از این طرح‌ها نیازمند یک اعتبار اندک برای تکمیل و رسیدن به بهره‌برداری هستند، همچنین تخصیص اعتبار منوط به جذب کامل اعتبار است، بنابراین نیاز است اگر دستگاهی توانایی جذب اعتبار را ندارد، این اعتبارات به بخش کشاورزی اختصاص داده شود.

۱۱ مصوبه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در چهارمحال و بختیاری به نتیجه نرسیده است

در ادامه جلسه آیت‌الله احمدی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به سفر معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان، اظهار کرد: مقرر  شد هر شهرستان سه طرح دارای اولویت اشتغالزا را برای تخصیص اعتبار معرفی کند تا از این بین طرح‌ها حدود ۱۰ طرح برای اعطای تسهیلات معرفی شوند، اما هنوز برخی شهرستان‌ها طرح‌های خود را ارائه نکرده‌اند.

وی افزود: از سال گذشته ۱۱ مصوبه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در چهارمحال و بختیاری به نتیجه نرسیده است و دستگاه‌های اجرایی باید در اجرایی شدن مصوبات همکاری لازم را داشته باشند.

احمدی با تاکید بر اینکه باید اتمام پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا در اولویت قرار بگیرد، گفت: همچنین باید تدابیری برای استمهال تسهیلات طرح‌های اشتغالزای روستایی و عشایری که در ایام شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند، اندیشیده شود.

امکان پرورش ماهیان گرم‌آبی در دریاچه سد کارون وجود ندارد

در پایان جلسه شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در خصوص طرح پرورش ماهیان گرم‌آبی در قفس در دریاچه سد کارون چهار، اظهار کرد: امکان پرورش ماهیان گرم‌آبی در این دریاچه وجود ندارد و باید تعیین گونه آبزی در این دریاچه توسط سازمان محیط‌زیست انجام بگیرد.

وی ادامه داد: باید ظرف مدت تعیین شده ماهیان گرم‌آبی از این دریاچه خارج می‌شدند، اگر این اتفاق رخ ندهد، دریاچه سد کارون چهار نابود می‌شود و مخاطرات زیادی برای صنعت آبزی‌پروری ایجاد خواهد کرد.

احمدی تاکید کرد: اداره‌کل دامپزشکی صراحتا با پرورش ماهیان گرم‌آبی در دریاچه سد کارون چهار مخالفت کرده است و باید به قوانین در حوزه آبزی‌پروری احترام بگذاریم.

انتهای پیام

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سیاست دفاعی ایران مبتنی بر بازدارندگی است

ی تیر 6 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حسین خانزادی در گفتگو با سایت شورای راهبردی روابط خارجی، سابقه دریانوردی و حضور ایران در دریاها را دیرینه توصیف کرد و گفت: پیش از اینکه بسیاری از کشورها مانند آمریکا که امروز دریانوردی می‌کنند و به‌نوعی به‌عنوان قدرت دریایی […]

همچنین بخوانید: