حضور ناوگروه «نداجا» در اقیانوس اطلس موجب وحشت دشمنان شده است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ماهیانه هم اندیشی سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش با مشاوران جوان شامل تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های افسری، دانش آموزان و هنرآموزان مراکز تخصصی ارتش و با حضور امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر خلبان علیرضا رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست، مشاوران جوان فرمانده کل ارتش، ضمن قدردانی از سرلشکر موسوی به منظور ساماندهی به وضعیت معیشت کارکنان بویژه در حوزه مسکن و توجه ویژه به مشورت گرفتن از اقشار مختلف در ارتش بویژه جوانان، پیشنهادهایی مبنی بر؛ تعامل و هم افزایی ارتش با دولت جدید، تقویت همکاری سازمان‌های جهاد خودکفایی با مراکز دانش‌بنیان برای تولید و ارتقای تجهیزات نظامی، شناسایی و سازماندهی نخبگان نظامی و فراهم ساختن زمینه‌های ایجاد هم‌افزایی و بهره‌گیری از توان جوانان متخصص در نیروهای چهارگانه ارتش پیرامون مأموریت‌های مشترک از جمله ارتقای توان پهپادی را مطرح کردند.

مشاوران جوان فرمانده کل ارتش همچنین در بخش دیگری از پیشنهادهای خود با تأکید بر ضرورت تدریس مباحث مربوط به سواد رسانه‌ای و آشنایی با رسانه‌های نوظهور بویژه فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی اذعان داشتند: وجهه ارتش جمهوری اسلامی ایران و مأموریت‌ها و اقدامات این سازمان پرتلاش آنگونه که باید و شاید برای ملت شریف ایران بازگو و منعکس نشده است که ارائه آموزش‌های مرتبط در مراکز آموزشی بویژه در دانشگاه‌های افسری بعنوان مهد تربیت فرماندهان آینده ارتش می‌تواند در انعکاس فعالیت‌های فداکارانه ارتش با کمک متولیان امور رسانه‌ای و تبلیغی کشور مؤثر باشد.

همچنین سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش با ابراز خرسندی از حضور در جمع مشاوران جوان بر لزوم ارتقای آموزش در تمامی مراکز آموزشی و رسیدن کارکنان به نصاب عالی در شئون مختلف اعم از افسران، درجه‌داران و کارمندان تأکید کرد و گفت: هر کس در حوزه تخصصی خود باید به نقطه مطلوب و بلکه آرمانی از آموزش و تسلط برسد تا سازمان بزرگ ارتش در مسیر اعتلای خود به رشد لازم دست یافته و موجبات تحقق رهنمودها و انتظارات فرماندهی معظم کل قوا فراهم شود.

وی با بیان اینکه ارتش در حوزه به‌روزرسانی و ساخت تجهیزات، به سطح مطلوبی رسیده است، خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری و پشتیبانی وزارت دفاع، امروز در همه عرصه‌های زمینی، پدافندی، هوایی و دریایی الگوی تحقق خودکفایی و تعامل اثربخش در کشور است تا جایی‌که هم‌اکنون شاهد هستیم ناوگروه تمام ایرانی نیروی دریایی ارتش به عنوان نماد خودکفایی و اعتمادبه‌نفس، رکورد دریانوردی را شکسته، هزاران مایل دورتر از آب‌های سرزمینی مطابق قوانین بین‌المللی در حال اجرای مأموریت در اقیانوس اطلس است و آمریکا و رژیم صهیونیستی از این حضور معنادار به وحشت و نگرانی افتاده‌اند.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود از عملیاتی شدن کانون‌های ارزیابی و رشد در همه رده‌های ارتش طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: فراهم شدن زیرساخت این کانون‌ها، حاصل 3 سال زحمت و پیگیری مستمر قسمت‌های مختلف بوده و با بهره‌گیری از این کانون علاوه‌بر شناسایی کارکنان نخبه، نسبت به تقویت نقاط قوت و مرتفع ساختن نقاط ضعف اقدام خواهد شد.

امیر رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیز در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه شهید ستاری گفت: قدردان حضور امیر فرماندهی محترم کل ارتش در سومین نشست هم اندیشی و هم افزایی با نمایندگان دانشجویان و هنرآموزان مراکز دانشگاهی و آموزشی ارتش هستیم و اطمینان می دهیم که در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی بتوانیم دانشجویان خوبی برابر شاخص های انقلاب برای خدمت در ارتش جمهوری اسلامی تربیت کنیم.

گفتنی است، این مراسم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و همزمان بصورت وبیناری با تعدادی از مراکز آموزشی و دانشگاه های افسری ارتش برگزار شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرورش همزمان ماهیان سردآبی و گرمابی در کارون۴ وارد فاز مطالعه شد

ی تیر 6 , 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقه الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در نشست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی این استان افزود: مجری این طرح سازمان دامپزشکی است که با هماهنگی با اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان در انتخاب نوع گونه و مباحث تخصصی و فنی آن در حال اجرا است. وی در […]

همچنین بخوانید: