برنامه‌ریزی سازمان بنادر برای احیای گردشگری دریایی دریاچه ارومیه/ ایجاد پل دسترسی به آب در بنادر شرفخانه و گلمانخانه

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به پس‌روی آب دریاچه ارومیه طی یک دهه گذشته و پایین آمدن تراز آب این دریاچه، گفت: اولویت ما در بندر گلمانخانه و شرفخانه، ایجاد راه دسترسی به آب دریاچه ارومیه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای معاونان این سازمان در بندر ارومیه، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد به جای کشاندن آب به ساحل، با توجه به مشخص نبودن رفتار تراز آب در دریاچه ارومیه، ایجاد پل دسترسی، راهکار مناسب‌تری است چرا که تبعات زیست محیطی کمتری دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشینه حضور سازمان بنادر در بنادر شرفخانه و گلمانخانه از قبل از سال ۱۳۴۱ شمسی، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد سازمان بنادر؛ به سهم خود به سمت احیای فعالیت های دریایی بنادر یاد شده اقدام کند و امید را به خانواده‌‌ها برگرداند.

راستاد اظهار داشت: علی‌رغم اینکه یک مقطع زمانی در این دریاچه، فعالیت جابه‌جایی بار و مسافر انجام می‌شد؛ اما در شرایط کنونی، با توجه به مختصات فعلی آب دریای ارومیه، ایجاد پل دسترسی و احیای گردشگری دریایی کار بزرگی است.

وی با اشاره طرح مطالعات بندر ارومیه و ضرورت برنامه‌ریزی در این خصوص، گفت: ساخت شناور مناسب تفریحی در این دریاچه، توسط معاونت دریایی در دست بررسی است.

تبلیغات

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: در صورت ایجاد پل دسترسی و اجرای طرح مطالعاتی بندر ارومیه، این سازمان تسهیلات ویژه برای ساخت شناور در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی قرار می ‌دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران ریاست آیونس را به فرانسه تحویل داد

چ تیر 9 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش که برای شرکت در همایش “سمپوزیوم دریایی اقیانوس هند” موسوم به آیونس IONS به جزیره رئونیون فرانسه سفر کرده است ریاست این گروه را برای دو سال آینده به فرانسه تحویل داد.فرماندهی نیروی دریایی فرانسه اعلام […]