افزایش تمایل شرکت های کشتیرانی برای استفاده از زیست سوخت ها

زمان مطالعه: 2 دقیقهبسیاری از شرکت های حمل و نقل دریایی به آزمایش سوخت های زیستی به عنوان راه حلی کوتاه مدت در کاهش انتشار آلاینده ها روی آورده اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، تعداد قابل ملاحظه ای از شرکت های حمل و نقل در بخش های مختلف صنعت دریایی به آزمایش استفاده از سوخت های زیستی به عنوان راه حلی کوتاه مدت برای بهبود عملکرد زیست محیطی فعالیت های خود روی آورده اند. بر این اساس سوخت زیستی ساخته شده از روغن های استفاده شده، مزیت بازیافت مواد زاید را فراهم می کند.

در میان شرکت هایی که اخیرا آزمایش محصول زیست سوخت های جایگزین را گزارش داده اند، نام دو شرکت بزرگ حمل و نقل ژاپن، Mitsui O.S.K و خطوط MOL و NYK در بخش های مختلف زنجیره تامین، در صدر قرار دارد. در انگلیس نیز کشتی های خدماتی و یدک کش هایی که در مسیر رودخانه تیمز فعالیت می کنند به تلاش گسترده تری برای آزمایش سوخت های زیستی پیوستند. این شرکت ها در حال بررسی و آزمایش اشکال مختلف محصولات پایدار به عنوان سوخت های دریایی هستند.

 شرکت MOL که از طریق شرکت تابعه Euro Marine Logistics که مقر اصلی آن در بلژیک است فعالیت می کند، آزمایشات دریایی را در ماه ژوئن برای یکی از شناورهای حمل خودرو خود آغاز کرده است. این شرکت مزایای استفاده از این نوع سوخت در کشتی را عدم نیاز به ایجاد  تغییرات عمده در مشخصات فنی موتور کشتی عنوان کرده است.

سایر شرکت های حمل و نقل آزمایشات انواع سوخت های زیستی در اروپا انجام داده اند و اخیراً اولین آزمایش موفق نیز در سنگاپور توسط شرکت های اولدنورف و BHP انجام شده است. 

اگرچه سوخت های زیستی راه حلی جامع برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیستند، اما یک راهکار کوتاه مدت برای شرکت های حمل و نقل که به دنبال بهبود تدریجی عملکرد خود هستند فراهم می کنند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کتاب «درآمدی بر تاریخچه بندر چابهار» منتشر شد

ی تیر 27 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه کتاب “درآمدی بر تاریخچه بندر چابهار” تألیف علیرضا ابن رحمان توسط آموزش بندر چابهار و به منظور ترویج فرهنگ کتابت و کتابخوانی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمداکبر رئیسی؛ رئیس اداره آموزش بندر چابهار که از محققان […]
کتاب «درآمدی بر تاریخچه بندر چابهار» منتشر شد

همچنین بخوانید: