فعال سازی شناورهای رو-رو در بنادر شمالی استراتژی مهم سازمان بنادر/ سازمان بنادر برای خرید شناورهای رو-رو تسهیلات می دهد/ کاهش چشمگیر هزینه حمل‌ و‌ نقل با شناورهای رو-رو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل بنادر و دریانوردى و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با تاکید بر اینکه استراتژی و هدفگذاری سازمان بنادر و دریانوردی، جذب و فعال سازی شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور است، گفت: شناورهای رو-رو، هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند و ضرورت دارد، از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد.

محمدعلی اصل سعیدی پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با سیاست سازمان بنادر مبنی بر جذب شناورهای رو-رو، گفت: استراتژی و هدف سازمان بنادر و دریانوردی؛ فعال سازی شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور است و به صورت رسمی اعلام شده هر سرمایه گذاری که علاقمند به خرید شناورهای رو-رو است می تواند از محل وجوه اداره شده این سازمان تسهیلات کامل دریافت کند.

 وی ادامه داد: استفاده از شناورهای رو-رو، هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند و به عنوان یک خدمت ویژه در بنادر محسوب می شود، از اینرو در کشورهای دریایی و بندری دنیا، بهره برداری از این نوع شناورها، رواج پیدا کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردى و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با تأکید بر اینکه وجود شناورهای رو-رو در بنادر به عنوان یک امتیاز ویژه به حساب می آید، خاطرنشان کرد: امروزه از این شناورها در بخش های مختلف به ویژه صادرات و واردات خودرو بیشترین استفاده صورت می گیرد. 

اصل سعیدی پور با بیان اینکه استفاده از شناورهای رو-رو در صورتی به صرفه خواهد بود که بار به صورت دوطرفه وجود داشته باشد، گفت: یک طرفه بودن بار شرایط متفاوتی را برای صاحبان کالا در مورد استفاده از شناورهای رو-رو رقم می زند و نیازمند بازاریابی لازم و کافی در این زمینه هستیم تا بتوانیم شاهد فعال بودن این شناورها در بنادر شمالی کشور باشیم.

وی ادامه داد: در یک مقطع زمانی که محدودیت هایی در مرزهای خشکی ایجاد شد، با ارائه تخفیف های ویژه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و نیز تخفیفات ویژه از سوی مالک شناور، استقبال خوبی در استفاده از شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور صورت گرفت اما مجددا به دلیل نبود بار دو طرفه، استفاده از شناورهای رو-رو کاهش یافته است.

تبلیغات

 مدیرکل بنادر و دریانوردى و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به اینکه پتانسیل استفاده از شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور وجود دارد، گفت: احیای استفاده از شناورهای رو-رو در بنادر شمالی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

اصل سعیدی پور با بیان اینکه به منظور استفاده بهینه از شناورهای رو-رو باید تعرفه های مناسب تنظیم و خدمات اسنادی طراحی شود، عنوان کرد: تنها عامل بازدارنده در استفاده از شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور در حال حاضر یک طرفه بودن بار است و امیدواریم با رایزنی و بازاریابی بتوان این چالش را حل کرد و شاهد پویایی فعالیت شناورهای رو-رو بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۹ طرح شیلاتی با دستور رییس‌جمهوری درهرمزگان بهره‌برداری شد

د تیر 28 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه این طرح‌ها شامل پنج طرح مزرعه پرورش میگو در مجموع با ۹۵۲ هکتار مساحت، ۲ طرح پرورش ماهی، یک طرح تکثیر میگو و طرح تکمیل بندر صیادی چیروئیه با وسعت ۱۹ هکتار توسط بخش خصوصی بود. از این ۹ طرح، چهارطرح مربوط به شهرستان بندرلنگه(طرح پرورش […]