اجرای پروژه زمینی کردن خط 63 کیلو ولت بندر شهید رجایی

زمان مطالعه: 1 دقیقهپروژه زمینی کردن خط 63 کیلو ولت بندر شهید رجایی با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی از ابتدای سال جاری در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، این پروژه با هدف جمع آوری خط دو مداره هوایی موجود و آزادسازی حریم خط هوایی در اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی و افزایش ایمنی خط در حال اجر است. 

بر این اساس خطوط انتقال زمینی از ایمنی بیشتر و خطرات کمتری برخوردارند و احتمال قطع برق و خاموشی در این روش بسیار کمتر است.

ایجاد کانال بتنی و قرار گرفتن کابل ها در این کانال در جهت محافظت از هرگونه مخاطرات و حوادث احتمالی در حوزه پدافند غیر عامل بسیار موثر است.

با بهره برداری از این پروژه ضمن افزایش توان انتقال خطوط برق، حوادث احتمالی در مجتمع بندری شهید رجایی کاهش خواهد یافت. از دیگر مزایای اجرای این پروژه افزایش توان انتقالی خط به میزان تقریبی 3 برابر می باشد.

از سوی مدت زمان تکمیل پروژه یاد شده 14 ماه پیش بینی شده که بر این اساس پایان سال 1400 این پروژه به بهره برداری می رسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آمونیاک، سوختی مناسب برای تحول در منابع انرژی کشتی ها

س مرداد 5 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مطالعات جدید حاکی از آن است که آمونیاک می تواند گزینه ای جذاب برای جایگزینی سوخت کشتی ها در راستای کاهش آلایندگی های زیست محیطی باشد. بلومبرگ در آخرین گزارش چشم انداز سالانه انرژی خود اعلام کرد که صنعت حمل و نقل دریایی […]
آمونیاک، سوختی مناسب، تحول در منابع انرژی، کشتی ها

همچنین بخوانید: