امسال ۱۳۷ میلیون قطعه بچه میگو در مزارع گلستان ذخیره سازی شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سیدجواد قدس علوی اظهار داشت: در هر هکتار مزرعه پرورش میگو، یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۳۸۰ بچه میگو ذخیره سازی شده که پیش بینی می‌شود امسال در مجموع یک هزار و ۵۰۰ تن محصول تولید و روانه بازارهای داخلی و خارج از کشور شود.

وی افزود: امسال بچه میگوهای مورد نیاز مجتمع پرورش میگو گمیشان از مراکز تکثیر این شهرستان و برخی استان‌های جنوبی کشور تامین شده است.

قدس علوی در خصوص پوشش بیمه مزارع پرورش میگو در استان گلستان نیز گفت که تمامی مزارع پرورش میگو امسال تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفته‌اند.

مدیرکل شیلات گلستان همچنین بابیان اینکه ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان از خرداد آغاز و تیرماه به پایان رسید، اضافه کرد: برداشت میگو در این استان از نیمه شهریور آغاز و یک ماه ادامه دارد.

به گفته وی، گلستان سال قبل حدود ۴۱۰ تن میگو تولید کرده بود.

تنها مرکز پرورش میگوی شمال کشور در پنج کیلومتری ساحل گمیشان قرار دارد که از یک دهه پیش با استفاده از آب دریای خزر فعال است.

بر اساس مطالعات صورت گرفته شیلات گلستان، با بهره برداری از مجموع ۲ فاز در مجتمع میگو گمیشان به مساحت ۱۰ هزار هکتار و طی برنامه‌ای تا افق ۱۴۰۴، سالانه افزون بر ۱۷ هزار تن میگو در این استان تولید و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای کشور ارز آوری خواهد داشت.

تا قبل از شیوع ویروس کووید ۱۹، کشورهای چین، ویتنام، امارات، هنگ کنگ، عمان و اسپانیا، عمده مقصد صادرات میگوی استان گلستان بودند.

سال قبل ۱۹۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم از میگوی تولید شده گلستان با نظارت دامپزشکی به کشورهای چین، امارات و عمان صادر شده بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آگهی شناسایی پیمانکار – ایزوایکو

چ مرداد 6 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه آگهی شناسایی پیمانکار موضوع: شناسایی پیمانکار دارای صلاحیت و تجهیزات جهت هایدروبلاست پایه های دکل حفاری به ارتفاع 125 متر مطابق با استاندارد ISO 8501-4/NACE WJ1, WJ2, WJ3 در بندرعباس   […]