زمان آزاد سازی صید میگو در بوشهر بزودی مشخص می‌شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر روز جمعه به نقل از بهزاد حیدری افزود: در نشست کمیته مدیریت صید که به احتمال فردا شنبه نهم مردادماه برگزار می‌شود، زمان آزادسازی صید میگو مشخص خواهد شد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر عنوان کرد: با توجه به کوچک بودن اندازه میگوها  در زمان حاضر، احتمال آزاد سازی صید تا ۱۵ مرداد بعید به نظر می‌رسد.

وی گفت: پژوهشکده میگوی کشور که در بوشهر مستقر است گشت تحقیقاتی برای ارزیابی ذخایر این آبزی را در آب‌های این استان از ۱۵ تیر آغاز کرده است که در این گشت‌ها میزان ذخایر میگو در ۳۰ ایستگاه با اعماق مختلف بررسی می‌شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر، کمیته صید استان بر اساس نتیجه این گشت‌ها، زمان آزادسازی صید میگو را اعلام می‌کند.

سال گذشته زمان صید میگو در آب‌های استان بوشهر از ۱۳ مردادماه برای قایق‌ها و از ۱۵ همین ماه برای لنج‌های صیادی آزاد اعلام شد و صید تا پایان ۲۷ شهریور ادامه داشت.

بهترین شرایط برای صید میگو زمانی است که ۷۰ درصد جمعیت میگوها به اندازه ۱۲ سانتیمتر رسیده باشند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آسیب‌های واردشده به آبزی‌پروری خوزستان در پی تنش آبی

ج مرداد 8 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان گفت: پیش بینی می‌شود که میزان خسارات واردشده به دلیل تنش آبی به حوزه آبزی‌پروری به ۲۳ هزار و ۸۰۰ تن ماهی برسد که ارزش ریالی این میزان حدود ۵۰۷ میلیارد تومان است. فتح‌اله ابوعلی در گفت‌وگو با مرین‌پرس در خصوص میزان […]