ابراز نگرانی فعالان اجتماعی گناوه از ساحل‌خواری

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس،  در ابتدای این بیانیه که در فضای مجازی منتشر شده، آمده است: رویه زمین‌خواری، دریاخواری ، دره خواری و ساحل‌خواری در شهرگناوه به وفور به چشم می‌خورد و اعتراض عمومی شهروندان  را در پی داشته است.
در این بیانیه اضافه شده‌است: به تازگی جانمایی طرح‌های غیراصولی در ساحل بکر گناوه که هر گردشگری را به خود مجذوب می‌کند یکی پس ازدیگری  این نقطه زیبا و دریای نیلگون را از بین برده و چشم‌انداز  زیبای خدادادی  را به سوی نابودی کشانده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: از  قرار معلوم چنین طرح هایی علاوه بر اینکه فاقد مجوزهای لازم است، فاصله قانونی آن باحریم دریا رعایت نشده است که می‌تواند پایه‌گذار یک بدعت غیرقانونی شود و  چنانچه ادامه یابد،  زمان چندانی طول نخواهد کشید که تمامی ساحل  دست خوش ساخت‌ و ساز شود.
در پایان این بیانیه از دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان خواسته شده همچون گذشته برای صیانت  از حقوق شهروندان در ارتباط با وضعیت پیش آمده اقدام کند.

ساحل گناوه از نقاط گردشگرپذیر استان بوشهر در جنوب کشور است.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از بیشترین طول نوارساحلی به میزان ۱۵۰ کیلومتر مرز آبی برخوردار است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اسرائیل: ایران متهم حمله به نفتکش ماست

ش مرداد 9 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه اسرائیل روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۷ مرداد) ایران را به حمله به یک کشتی تجاری متعلق به یک تاجر اسرائيلی در سواحل دریای عمان در دریای عرب متهم کرد و گفت که پاسخ شدید نیاز است. در این حادثه دو تن از خدمه کشتی کشته شدند. […]
اسرائیل: ایران متهم حمله به نفتکش ماست

همچنین بخوانید: