پسکرانه بنادر می تواند زمینه‌ساز پویایی تولید و صنعت کشور باشد/ ظرفیت ویژه دریا و پسکرانه بنادر برای توسعه صادرات ایران

زمان مطالعه: 2 دقیقهنایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی ایران بر ظرفیت ویژه حمل و نقل دریایی و وجود پسکرانه بنادر به منظور فعالیت های اقتصادی و توسعه صادرات تأکید کرد و گفت: حیات اقتصاد ایران چاره ای جز سرمایه گذاری بخش خصوصی ندارد.

رضا رستمی در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تأکید بر لزوم حمایت دولت از بخش خصوصی به منظور فعالیت حداکثری و سرمایه گذاری در حوزه دریایی و بندری، اظهار داشت: با توجه به فضای تحریم در حوزه اقتصاد ایران که در چند سال گذشته آن را تجربه کرده است، راهی جز سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور حیات اقتصاد کشور باقی نمانده است و جز با حمایت و پشتیبانی کامل دولت، نمی توان اقتصاد ایران را شکوفا کرد.

وی ادامه داد: دغدغه امروزه خانواده ها، معیشت و اشتغال است و این امر جز از طریق رونق تولید میسر نخواهد شد و پسکرانه بنادر از مهم ترین ظرفیت هایی است که می تواند زمینه ساز ایجاد فعالیت های تولیدی، خدماتی، صنعتی و ارزش افزوده ای باشد.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع و کشـاورزی ایران با اشاره به اینکه در کنار ظرفیت پسکرانه بنادر باید به خوبی از ظرفیت دریایی کشور به منظور صادرات استفاده کرد، گفت: نباید در مقابل فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی سنگ اندازی شود و مجلس شورای اسلامی در کنار دولت باید قوانینی را وضع و اجرایی کند که بخش خصوصی بتواند به بهترین شکل ممکن همراه و بازوی اقتصاد ایران باشد.

رستمی با بیان اینکه در حوزه بندری و دریایی و باید شاهد بازنگری قراردادها به سود سرمایه گذاران باشیم، عنوان کرد: کشور، چاره ای جز صادرات به کشورهای هدف از جمله همسایگان و کشورهای اوراسیا ندارد و شکل گیری روند مناسب تولید در پسکرانه بنادر و صادرات از مسیر دریا می تواند تحول امیدآفرینی را در حوزه اقتصادی برای کشور رقم بزند.

وی ادامه داد: حوزه فولاد، حوزه چوب، تبدیل گندم به آرد و…از جمله مواردی است که می توان در راستای صادرات آن ها گام برداشت.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع و کشـاورزی ایران با تأکید بر اینکه به رغم ظرفیت دریایی و بندری و نیز وجود پسکرانه بنادر در حوزه صادرات کالا از کشور دچار ضعف هستیم، اظهار داشت: باید بتوانیم از ظرفیت های دریایی و بندری خود به بهترین شکل استفاده کنیم و با انجام فعالیت های تولیدی، صنعتی، خدماتی و ارزش افزوده ای در پسکرانه بنادر و صادرات آن به بازارهای هدف خارجی، اقتصاد ایران را در مسیر بهبود یاری رسانیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز واکسیناسیون سراسری ۸۵ هزار دریانورد ایرانی

ش مرداد 16 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: از شنبه؛ ۱۶ مردادماه سال جاری، واکسیناسیون سراسری دریانوردان ایرانی علیه ویروس کرونا، آغاز می شود. به گزارش مرین‌پرس، چنگیز جوادپور در رابطه با آخرین وضعیت واکسیناسیون دریانوردان علیه ویروس کووید۱۹، اظهار داشت: بر […]

همچنین بخوانید: