افزایش ۶۰ درصدی تردد شناور‌ها در بندر خرمشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش ۶۰ درصدی تردد شناور‌ها در بندر خرمشهر

 

به گزارش مرین‌پرس، نورالله اسعدی با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی تخلیه کالای عمومی در بندر خرمشهر در بهار امسال افزود:در این مدت ۶۱۳ هزار و ۹۷۲ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

وی اظهار داشت: تردد شناور‌ها در این بندر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رضد ۶۰ درصدی را تجربه کرده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه با اشاره به  وجود ترمینال کانتینری پیشرفته و مجهز بندر خرمشهر افزود: در سه ماهه نخست امسال عملیات  تخلیه و بارگیری کانتینری، در بندر خرمشهر ۱۰ درصد افزایش یافت.

اسعدی با اشاره به فعالیت بی وفقه بندر خرمشهر اظهار داشت: فعالیت‌های بندری و دریایی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و طی سه ماهه نخست امسال بیش از ۳۹ هزار و ۳۶۵ تن کالای کانتینری در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

وی با توجه به مزایای خاص بندرخرمشهر به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد اروند گفت: بندر خرمشهر به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و دارا بودن تمام امکانات تخلیه و بارگیری آمادگی ارائه هرگونه خدمات به صاحبان کالا را دارد.

بندر خرمشهر در حال حاضر مناسب‌ترین گزینه برای ترانزیت کالا به کشور عراق  و اقلیم کردستان است.

همه تاسیسات بندری خرمشهر در جریان جنگ هشت ساله رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران از بین رفت. بازسازی این بندر پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۳۶۷ شروع شد.

پارسال حدود ۲.۵ میلیون تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشتی مسدودکننده کانال سوئز آزاد می‌شود

د تیر 14 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از اسپوتنیک، در ماه مارس کشتی اورگیون، متعلق به شرکت اور گرین، که یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌های کانتینربر در جهان به شمار می‌رود، حین عبور از کانال سوئز منحرف شد و چندین روز این کانال را بست. حالا خبر می‌رسد که […]

همچنین بخوانید: