نیروی دریایی سپاه با تمام ظرفیت در کنار کادر درمان ایستاده است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در بازدید از وضعیت خدمات دهی بیمارستان صحرایی شهید فاطمی (ره) نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، گفت: ما برای عرض خدا قوت و خسته نباشید حضور همکاران عزیزمان در بخش خدمات درمانی این بیمارستان حضور یافته‌ایم.

وی افزود: ما با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و ابلاغ دستور فرمانده کل سپاه، با تمام ظرفیت نیروی دریایی سپاه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کنار کادر درمان می‌ایستیم و آنها را یاری می‌کنیم و هر جا نیاز باشد برای کمک رسانی به مردم آماده هستیم و بهداری نیروی دریایی سپاه هماهنگ با ستاد ملی مبارزه با کرونا با نهایت توان در حال خدمت رسانی درمانی می‌باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشکر از همه خبرنگاران جهادی که مسؤلیت انتقال امید، آرامش و نشاط به مردم جامعه هستند، افزود: باید از زحمات مخلصانه و شبانه روزی پرسنل شریف و نجیب بهداشت و درمان کشورمان که بصورت جهادی و دلسوزانه در یک سال و نیم اخیر صبورانه مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند خاضعانه تشکر نماییم.

دریادار تنگسیری افزود: با ندای لبیک به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری و فرمانده معزز کل قوا و ابلاغ فرمانده کل سپاه، با بهره برداری حداکثری از امکانات، تجهیزات و بسیج منابع انسانی متخصص، و احتصاص بخش‌ها قابل توجهی از ظرفیت درمانی بیمارستان‌های استقراری نیروی دریایی سپاه در شهرهای بوشهر، شیراز، بندرعباس، چالوس، چاه مبارک و بندرلنگه برای درمان بیماران کرونایی و همینطور بنا بر نیاز مردم در مراکز درمانگاهی ماهشهر، چابهار، جاسک چالوس و بندرلنگه کلینیک حاد تنفسی راه اندازی و مجهز شده است.

وی اضافه کرد: البته با درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت و درمان، یک واحد بیمارستان صحرایی مزین به نام شهید فاطمی (ره) در کنار بیمارستان شهید محمدی (ره) بندرعباس بر پا و راه اندازی شده که هم اکنون به طور میانگین روزانه بالغ بر ۴۰۰ نفر مراجعه کننده کرونایی دارد، علاوه بر این، ظرفیت پذیرش بخش‌های «سی تی اسکن» در بیمارستان‌های استقراری نیرو به بیماران کرونایی افزایش داده شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: در بخش‌های بهداشتی هم در برخی نقاط کم برخوردار و حاشیه شهرهای جنوبی با راه اندازی کارگاه‌های ماسک سازی، بصورت رایگان، ماسک و بعضاً مواد ضدعفونی کننده، به مردم این مناطق توزیع گردید و سرم مورد نیاز بیماران کرونایی به بخش‌های درمانی برخی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واگذار شده است.

دریادار تنگسیری در موضوع همکاری در زمینه واکسیناسیون، گفت: تزریق واکسن در جزایر خلیج فارس توسط بخش بهداشت فرماندهی بهداری نیروی دریایی سپاه انجام شده است. در شهر بندرعباس و برخی نقاط جنوبی نیز همکاران ما طبق نظام هماهنگ بهداشت درمان کشور در حال تزریق واکسن به مردم هستند و آمادگی داریم هر جا که نیاز باشد بنا بر ظرفیتی که داریم خدمات رسانی درمانی و ترزیق واکسن انجام دهیم.

وی گفت: از مردم عزیز می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت فرمایند و اصلأ نگران نباشند. الحمدلله همه ظرفیت‌های نیروهای مسلح اعم از سپاه، بسیج، ارتش، ناجا و وزارت دفاع به میدان آمده‌اند و تا جایی که هموطنان نیاز داشته باشند برای رفع مشکلات درمانی در کنار آنان خواهند بود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اداره بندرودریانوردی گناوه به شناور آتشخوار پیشرفته مجهز شد

ج مرداد 22 , 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقه داوود بهادری روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این شناور  به طول ۲۴ متر، آبخور ۱.۵ متر و سرعت ۱۵ نات، دارای تجهیزات پیشرفته اطفای حریق از جمله ظرفیت پمپ آتش نشانی به میزان ۱۰ هزار لیتر بر دقیقه، سه مانیتور، گنجایش ۶ هزار […]

همچنین بخوانید: