نصب اولین سیستم جذب دی اکسیدکربن بر روی یک کشتی اقیانوس پیما در ژاپن

زمان مطالعه: 2 دقیقهیک شرکت خطوط کشتیرانی ژاپنی استفاده از سیستم های جذب دی اکسیدکربن بر روی کشتی ها در جهت کاهش انتشار آلاینده های کربنی را به مرحله آزمایش های نهایی رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین استار، در یک پروژه ژاپنی برای آزمایش جذب کربن در کشتی ها، اولین مورد جهانی نصب سیستم جذب و تصفیه CO2 عملیاتی بر روی یک کشتی اقیانوس پیما با موفقیت انجام شد و عملکرد این سیستم در مرحله آزمایش های نهایی قرار گرفت.

این پروژه توسط Kawasaki Kisen Kaisha ژاپن با همکاری شرکت کشتی سازی میتسوبیشی انجام شده و به دنبال انجام اولین آزمایش در دریا برای اعتبار بخشیدن به عملکرد سیستم جذب دی اکسیدکربن بر روی کشتی ها به عنوان یک راه حل برای کاهش انتشار آلاینده های کربنی است.

نصب این سیستم بر روی کشتی ها بخشی از یک پروژه دو ساله است که توسط K Lines و شرکای آن در آگوست 2020 راه اندازی شده است. این پروژه با حمایت دفتر دریانوردی وزارت زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن در حال انجام بوده و هدف آن تبدیل و به کارگیری سیستم جذب CO2 موجود در نیروگاه ها بر روی کشتی و محیط های دریایی است.

کشتی سازی میتسوبیشی سیستم جذب دی اکسیدکربن را بر روی یک کشتی فله بر پنج ساله با ظرفیت 88،715 dwt  که برای حمل و نقل زغال سنگ استفاده می شود نصب کرده است. این کشتی از ابتدای هفته گذشته از یوکوهاما در ژاپن سفر خود را به مقصد نیوکاستل در استرالیا آغاز کرده است.

خطوط کشتیرانی Kawasaki Kisen Kaisha اعلام کرد: این پروژه به عنوان اولین آزمایش دریایی در دنیا، افق های ارزشمندی در زمینه طراحی و فناوری تاسیسات برای جذب انتشار CO2 ارائه کرده است. در مرحله بعدی پروژه، مهندسان کشتی سازی میتسوبیشی در طول سفر بر روی کشتی حضور خواهند داشت تا عملکرد سیستم جذب CO2 را بررسی کرده و ارزیابی اولیه عملکرد را در دریا است انجام دهند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شناورهای قزاقستان وارد آب‌های انزلی شدند

د مرداد 25 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز دوشنبه ناوهای «مانگیستاو» و «ساری آرکا» به آب‌های داخلی ایران در انزلی وارد شدند. ششمین دوره از مسابقات بین المللی جام دریا بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری کشورهای آذربایجان، قزاقستان و روسیه در حاشیه خزر است و حدود ۴۰۰ ورزشکار در […]