نمایش قدیمی ترین کشتی جهان در موزه مصر

زمان مطالعه: 1 دقیقهقدیمی ترین کشتی سالم جهان باعنوان “قایق خورشیدی پادشاه خوفو” و قدمت 4600 ساله در موزه مصر به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین ایسایت، مصر در پی انتقال کشتی فرعون 4600 ساله به موزه جدیدی که قرار است در خارج از شهر قاهره افتتاح شود، تلاش می کند تا قدیمی ترین کشتی سالم جهان را حفظ و به نمایش بگذارد.

 این کشور به عنوان بخشی از تلاش برای حفظ میراث باستانی خود، قایق خورشیدی پادشاه خوفو را از محوطه باستانی اهرام جیزه به یک ساختمان اختصاصی در موزه بزرگ مصر منتقل کرده است.

قایق خورشیدی که احتمالاً برای پادشاه خوفو ساخته شده است، قدیمی ترین کشتی سالم در جهان محسوب می شود. تصور می شود که این کشتی در 2500 سال قبل از میلاد در گودالی در پای هرم بزرگ جیزه قرار داده شده بود که در سال 1954 کشف شد.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دفاع از مرزهای آبی کشور به یک کرد سنندجی سپرده شد

س مرداد 26 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در حکمی امیر دریادار شهرام ایرانی را به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند. دریادار ایرانی متولد سال ۱۳۴۶ در محله شریف‌آباد سنندج است و از سال ۱۳۶۵ در نیروی دریایی […]