ناوگروه روسیه در بندرگاه انزلی پهلو گرفت

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، ناوگروه کشور روسیه سومین ناوگروه اعزامی به مسابقات بین‌المللی جام دریا پیش از ظهر پنجشنبه وارد آب‌های جمهوری اسلامی ایران شد و در بندرگاه انزلی پهلو گرفت.

این ناوگروه متشکل از دو فروند ناو «ولگا دونسک» و «ماخاچ کالا» است که با ۱۰۶ نفر نیروی نظامی در بندر انزلی پهلو گرفته است.

روز گذشته نیز ناوگروه جمهوری آذربایجان با دو ناو G_122و G_124 و با ۶۶ نیروی نظامی در بندر انزلی پهلو گرفته بود.

همچنین صبح دوشنبه دو ناو «مانگیستاو» و «ساری آرکا» از کشور قزاقستان وارد آب‌های داخلی ایران شده و پس از پهلوگیری در بندرگاه انزلی مورد استقبال ناوگان شمال نیروی دریایی قرار گرفتند.

تبلیغات

ناوهای موشک‌انداز جمهوری اسلامی ایران جوشن و پیکان نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

این ششمین دوره از مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریاست که با حضور ۴۰۰ ورزشکار برای نخستین بار به میزبانی ایران و در ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با حضور ورزشکاران کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان و آذربایجان برگزار می‌شود.

مسابقات بین‌المللی جام دریا در بخش شناوری مراحل تیر اندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات را شامل که در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار ده و بندرانزلی میزبان رقابت‌های شناوری و بندر چابهار میزبان مسابقات غواصی این دوره از مسابقات است که از دوم شهریور به مدت ۲۵ روز جریان خواهد داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناوگروه روسیه در بندرگاه انزلی پهلو گرفت

پ مرداد 28 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، ناوهای روسی آخرین گروه از شناورهای شرکت کننده در مسابقات جام دریا صبح امروز پنجشنبه با استقبال ناوگان شمال وارد آبهای ایران دربندر انزلی شدند. ناوهای «مخاچ قلعه» و «آستراخان» و ۷۳۸ SB یدک کش تشریفات متعلق به ناوگان دریای خزر روسیه […]