ساخت اولین ترمینال بندری با سیستم هوش مصنوعی و آلایندگی صفر

زمان مطالعه: 2 دقیقهگروه بندری تیانجین در چین قرار است اولین پایانه بندری بدون آلایندگی کربنی با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی در جهان را بسازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت تکنولوژی، به منظور دستیابی به میزان انتشار صفر کربن در ترمینال بخش C این بندر، گروه بندری تیانجین امکان استفاده از منبع انرژی سبز در این پایانه را ایجاد می کند.

این گروه در کنفرانس بنادر سبز و ایمن 2021 که توسط انجمن بنادر و لنگرگاه های چین برگزار شد، اعلام کرد: از سیستم بادی، خورشیدی و ذخیره سازی انرژی به عنوان بستری برای تامین انرژی سبز کل ترمینال استفاده خواهد شد.

گروه بندری همچنین از یک سیستم ذخیره انرژی یکپارچه برای دستیابی به خروجی پایدار انرژی سبز در جهت انتشار کربن صفر بهره خواهد برد. تجهیزات تخلیه و بارگیری، تجهیزات حمل و نقل افقی و تجهیزات تولیدی همه با نیروی الکتریکی هدایت می شوند.

در این پایانه از فناوری پیشرفته نظارت بر انرژی برای انجام تجزیه و تحلیل آماری برخط ماشین آلات مصرف کننده انرژی به منظور اطمینان از انتشار صفر کربن استفاده خواهد شد. با ترکیب فناوری تخلیه و بارگیری با عملیات اتوماتیک، انتظار می رود که مصرف انرژی 17 درصد کاهش پیدا کند.

چن یانپینگ، معاون مدیر بخش تاسیسات گروه Kexin بندر تیانجین در این خصوص گفت: در مرحله اولیه ساخت ترمینال، بر اساس محاسبات توان دو توربین بادی نصب خواهد شد و فتوولتائیک ها برای تبدیل انرژی خورشیدی بر روی سقف نصب می شود تا به تامین انرژی سبز برسیم. با افزایش توان ترمینال، مصرف انرژی نیز افزایش پیدا می کند، به همین دلیل در سال آینده دو توربین بادی جدید را در زمان مناسب نصب می کنیم تا مصرف انرژی را با منبع انرژی مطابقت دهیم و انتشار صفر کربن در ترمینال را محقق سازیم.

این ترمینال بندری قرار است در پایان سال 2021 تکمیل و به بهره برداری برسد.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترانزیت کالا از بندر چابهار به افغانستان از سر گرفته شد

ش مرداد 30 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به ازسرگیری ترانزیت کالا به افغانستان از طریق بندر چابهار گفت: روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ دستگاه کامیون بین ایران و افغانستان تردد می‌کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی […]
ترانزیت کالا از بندر چابهار به افغانستان از سر گرفته شد