توسعه مناسب زیرساخت‌های بنادر کشور در سال‌های اخیر/ عملکرد خوب بنادر در تحریم‌های حداکثری/ استقبال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در حوزه بندر و دریا

زمان مطالعه: 1 دقیقهعضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی از بخش‌هایی که طی سال‌های اخیر روند توسعه‌ای داشته و با وجود تحریم‌ها شاهد خلل قابل توجهی در آن نبوده‌ایم، توسعه زیرساخت‌های بنادر بوده است.

محمدرضا رستمی؛ درباره روند توسعه‌ای که در بخش زیرساخت بنادر کشور دنبال می شود به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال‌های اخیر در زمینه توسعه زیرساخت‌های بنادر و سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری کالاها فعالیت‌های متعددی انجام داده و این امر باعث شده وضعیت بنادر نسبت به سال‌های گذشته بهبود پیدا کند. 

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی زیرساخت های لازم برای توسعه صادرات و واردات را فراهم کرده و این امر در کنار حمایت از تولیدکنندگان داخلی برای تامین تجهیزات بندری است، گفت: فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نسبت به گذشته سرعت مناسبی پیدا کرده است ولی برای آنکه در این بخش شاهد جهش باشیم توصیه می شود که دستگاه‌های ذیربط سطح همکاری‌های خود را ارتقاء دهند تا کالاها در بنادر کشور دپو نشود. 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: بخش خصوصی به حوزه بندر و دریا علاقمند است چرا که می داند این حوزه فرصت‌های سرمایه گذاری بی شماری دارد، از اینرو اگر دستگاه‌های حاکمیتی سطح همکاری‌های خود را با سازمان بنادر و دریانوردی افزایش دهند، رغبت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها بیشتر خواهد شد. 

تبلیغات

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای شیوع ویروس کرونا به خوبی پروتکل های بهداشتی و ابلاغی را رعایت می کند، گفت: این مجموعه در تلاش است تا شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر را تسهیل، مطلوب و رضایت بخش کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هواشناسی: شرایط جوی در ارتفاعات شرقی و جنوبی بوشهر ناپایدار می‌‎شود

ش شهریور 13 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه محمدرضا انصاری روز شنبه در گفت و گو با مرین‌پرس افزود: این ناپایداری‌های موقت جوی به صورت رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش تندباد لحظه ای پیش بینی می‌شود. وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد از امروز تا اواخر […]
هواشناسی: شرایط جوی در ارتفاعات شرقی و جنوبی بوشهر ناپایدار می‌‎شود