فصل پرورش ماهیان سردآبی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

عیسی میرانی شاهرودی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به شرایط آب و هوایی سیستان و بلوچستان امکان پرورش ماهیان سردآبی که شاخص آن قزل‌آلای رنگین کمان بوده در نیمه دوم سال و در بخش‌های شمالی و میانی استان میسر است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شیلات و به منظور بهره‌مندی از حداکثر زمان ممکن و به جهت افزایش میزان تولید ماهیان سردآبی در سیستان و بلوچستان رهاسازی بچه ماهیان قزل‌آلای رنگین‌کمان برای نخستین بار در شهریور در استخرهای پرورشی این استان آغاز شده است.

مدیرکل شیلات آبهای داخلی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه ساله بچه ماهیان قزل‌آلای رنگین‌کمان در نیمه دوم سال و در استخرهای پرورشی شهرستان‌های هدف رهاسازی و پس از گذشت یک دوره پنج تا ۶ ماهه و رسیدن به وزن مناسب به بازارهای مصرف عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: نخستین محموله از بچه ماهیان قزل‌آلای رنگین کمان در استخرهای پرورشی شهرستان زهک و در روستای سنچولی رهاسازی شده است.

به گزارش ایرنا قزل‌آلای رنگین‌کمان یا گل‌ماهی رنگین‌کمان نوعی ماهی از خانواده آزادماهیان بوده از لحاظ ظاهری دارای بدنی کشیده و باله‌های توسعه‌یافته‌ که تعداد آن‌ها هشت و شامل ۲ باله سینه‌ای، باله شکمی، یک باله مخرجی و باله پشتی است. 

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آب‌های دریای عمان فعال هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بازگشت ناوگروه نیروی دریایی نمایش اقتدار ارتش بود

ی شهریور 21 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه ۲۱ شهریور مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه، گفت: بازگشت عزتمندانه ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش را در یک ماموریت بیش از ۴۵ هزار کیلومتری دریانوردی در […]