اجرای 2 پروژه بزرگ عمرانی در بندر بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقهاحداث موج شکن های طرح توسعه بندر کنگان و ایجاد ۲۰۰ متر اسکله تجاری بندر دیر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر دنبال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، یکی از پروژه های بندر بوشهر، احداث موج شکن های طرح توسعه بندر کنگان است که از مطالبات جدی مردم بوده و تاثیر بسزایی  در صنعت دریانوردی منطقه و استان خواهد داشت.

این پروژه شامل اجرای موج شکن شرقی به طول ۱۳۵۰ متر طول و موج شکن غربی به طول ۴۴۰ متر طول و برچیدن ۲۰۰ متر طول موج شکن موجود است، همچنین اجرای راه آسفالتی روی موج شکن ها تهیه و نصب بولارد و روشنایی روی دو موج شکن اجرا خواهد شد. 

این پروژه با هزینه ای بالغ بر۱۶۵ میلیارد تومان در حال حال اجرا است که با اتمام آن مساحت حوضچه بندر کنگان از ۸ هکتار به ۳۶ هکتار و عمق دهانه از ۴ متر به ۶ متر  افزایش پیدا می کند.

دیگر پروژه اداره کل بندر بوشهر، احداث ساختمان اداری و آسایشگاه یگان حفاظت بنادر دیر و کنگان است که با مساحت ۲۸۵ متر مربع در یک طبقه و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان در حال انجام است.

همچنین فاز مطالعاتی پروژه احداث ۲۰۰ متر اسکله تجاری بندر دیر با اعتبار ۲۳۰ میلیون تومان به پایان رسیده و هم اکنون در حال انجام فرآیندهای اداری جهت انجام مناقصه است؛ این پروژه در مجموع شامل احداث۳۰۰ متر اسکله است که برای شناورهای تا ۲۰۰۰ تن طراحی شده است.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اتصال کریدورها به بنادر؛ عامل افزایش 50 درصدی ترافیک کالا و کانتینر در بنادر / نیاز به بازاریابی خاص برای بنادر کشور

چ شهریور 24 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه رییس هیأت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: اتصال کریدورها به بنادر؛ بیش از 50 درصد ترافیک کالا و کانتینر در بنادر را افزایش می دهد و عامل بسیار مهمی در توسعه، رونق و پویایی بنادر کشور است. روزبه مختاری در […]
روزبه مختاری،رییس هیأت مدیره انجمن کشتیرانی،اتصال کریدورها، سازمان بنادر و دریانوردی