سامانه الکترونیکی صدور بلیت سفرهای دریایی در بوشهر فعال شد   

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ایرنا، سیاوش ارجمندزاده روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: به دنبال اجرای سیاست‌های راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی و با توجه به برنامه دوم اصلاح نظام اداری کشور در زمینه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری، طراحی و تولید سامانه یاد شده و سرویس دهی آن از بستر اینترنت برای افزایش رفاه مسافران و پشتیبانی از سفرهای ایمن دریایی، انجام گرفته است.

وی بیان کرد: سامانه فروش بلیت اینترنتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با آدرس daryatik.ir، علاوه بر هوشمند کردن فرآیند خرید بلیت سفرهای دریایی با توجه به شرایط خاص جزیره خارگ، باعث ارتقای امنیت این نوع مسافرت‌ها، خدمات‌رسانی مطلوب به هموطنان و کاهش صف انتظار مسافران شده است. 
ارجمندزاده ادامه داد: از مهم‌ترین مزیت‌های اجرای این طرح ثبت الکترونیکی اطلاعات فردی توسط مسافر، پرداخت الکترونیک هزینه بلیت از طریق درگاه بانکی، تهیه فهرست مسافر قبل از زمان خروج شناور از بندر، سهولت در پوشش بیمه سفرها و تسریع در عملیات جستجو و نجات در شرایط اضطرار است.
وی افزود: همچنین باتوجه به شرایط کرونایی جلوگیری از ازدحام جمعیت دیگر مزیت قابل توجه راه‌اندازی سامانه الکترونیکی است.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

واردات ۱۰ میلیون تن کالای اساسی از بنادر

ش شهریور 27 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس روانبخش بهزادیان با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت دولت در شرایط فعلی، تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نظیر گندم، ذرت، جو، سویا، دانه‌های روغنی، برنج، شکر و روغن خوراکی است، گفت: با توجه به نیاز روزانه کشور به مصرف کالاهای اساسی، ضرورت […]
اسکله بندر