452 هزار تن روغن خوراکی در بندرشهید رجایی تخلیه شده است

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 452 هزارتن روغن نباتی به وسیله 15 فروند کشتی از طریق بندرشهید رجایی واردکشور شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، “علی‌رضا محمدی کرجی‌ران” درتشریح میزان واردات،تخلیه و ارسال روغن خوراکی از بندرشهید رجایی به استانهای کشور اظهارداشت: در راستای تامین زنجیره کالاهای اساسی مورد نیاز هموطنان از ابتدای سال جاری تا کنون 452 هزار تن روغن خوراکی به وسیله 15 فروند کشتی از طریق بندر شهید رجایی وارده کشور شده است .

وی ادامه داد: در حال حاضر 167 هزارتن روغن در مخازن این مجتمع موجود است که روزانه یک‌هزار و 680 تن از این کالای مصرفی و مورد نیاز کشور به وسیله 70 کامیون از بندرشهید رجایی به کارخانجات و شرکت‌های فرآوری روغن نباتی در سراسر کشور ارسال می‌شود.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: همچنین 2 کشتی حامل روغن خوراکی با ظرفیت 71 هزار و 500 تن در لنگرگاه بندرعباس مراحل اسنادی خود را طی نموده و طی روزهای آینده در بندر شهید رجایی پهلو دهی می شود .

محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه ظرفیتی بالغ بر ۳۷۰ هزارتن در سه نقطه از اراضی بندرشهید رجایی به ذخیره سازی و نگهداری فرآوری روغن خام خوراکی اختصاص دارد، اضافه کرد: از 9 پست اسکله تخلیه و نگه‌داری کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی، 3 پست آن مخصوص تخلیه روغن نباتی است.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

با تست ادراك رنگ، از ملزومات دريانورد شدن آشنا شويد

پ مهر 1 , 1400
در يك سفر دريايي، دريانوردان ملزم به انجام طيف وسيعي از وظايف و آشنايي با انواع نمادها، نشانگرها، نقشه ها و سيگنال هاي ناوبري هستند؛ بنابراين داشتن بينايي خوب در اين حرفه بسيار مهم است.
افزایش روند واکسیناسیون،بهبود وضعیت دریانوردان، همه گیری کرونا،سازمان بنادر و دریانوردی