تسهیل دریافت ویزا برای رانندگان باری به دلیل کمبود راننده در بریتانیا

زمان مطالعه: 1 دقیقه

دولت بریتانیا احتمالا برای مقابله با مشکل کمبود رانندگان کامیون در این کشور ویزاهای موقت صادر کند. کمبود راننده در این کشور عرضه سوخت در پمپ بنزین ها را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش «مرین‌پرس» به دلیل کمبود بنزین صف هایی جلوی پمپ بنزین های بریتانیا تشکیل شده است بنابراین بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور گفته است که به دنبال اقدامات موقتی برای حل مشکل کمبود راننده خودروهای سنگین هستیم.

روزنامه های بریتانیا گزارش داده اند که دولت این کشور اجازه داده است 5 هزار راننده خارجی برای کار در بریتانیا ویزای موقت دریافت کنند، شرکت ‌های لجستیک و خرده فروشی های ماه هاست که چنین تقاضایی از بریتانیا دارند اما دولت پیشتر این تقاضا را رد کرده بود.

بر اساس اعلام انجمن حمل و نقل جاده ای بریتانیا، این کشور برای تامین تمام تقاضای خود نیاز به 100 هزار راننده دارد. بخشی از این کمبود راننده به دلیل برگزیت بوده و بخشی هم از اثرات شیوع کروناست.

نبود سالهای آموزش هم در این امر موثر است.

Hand written signs are stuck to a petrol pump with no fuel available at a Shell filling station in Manchester, Britain, September 24, 2021. REUTERS

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فرآوری آبزیان حلقه سست زنجیره صنایع شیلاتی است

ش مهر 3 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقهرشت – ایرنا- رئیس سازمان شیلات ایران با بیان این که فرآوری، حلقه سست و ضعیف زنجیره صنایع شیلاتی است گفت: درصدد توسعه ظرفیت های تولید در این بخش هستیم. منبع

همچنین بخوانید: