سامسوگ موتور کشتی با سوخت آمونیاک می سازد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بزرگترین پروژه تولید موتور کشتی با سوخت آمونیاک توسط شرکت ساخت موتور کشتی Wärtsilä و شرکت سامسونگ کره جنوبی (Samsung Heavy Industries)؛ SHI اجرا می‌شود.

به گزارش «مرین‌پرس» از مانا؛ بر اساس قراردادی که بین گروه فنّاوری وارتیسلا و شرکت کشتی‌سازی کره‌ای به امضا رسید موتور‌های دو زمانه و چهار زمانه با سوخت آمونیاک تولید و تا سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌شود.

بر اساس این گزارش شرکت وارتیسلا که تولید موتور‌آلات کشتی با سوخت‌های پاک را در دستور کار قرار داده پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در آزمایش آمونیاک داشته و به گفتۀ مسئولان این شرکت توانسته استفاده از سوخت آمونیاک در موتور‌آلات کشتی را پس از مدت‌ها تحقیق و پژوهش به واقعیت تبدیل کند.

به گفتۀ یکی از مسئولان وارتیسلا کربن زدایی از سوخت کشتی به هدف اصلی این شرکت تبدیل شده و وارتیسلا متعهد است نسل جدیدی از موتور‌هایی با سوخت بدون کربن را به منصه ظهور برساند به همین جهت نسبت به امضای این قرارداد اقدام کرد.

یکی از مسئولان شرکت صنایع سنگین سامسونگ کره جنوبی نیز با اشاره به انعقاد قرارداد بین شرکت وارتیسلا و این شرکت یاد‌آور شد: این موتور‌آلات در کشتی ها‌ی کانتینری و تانکر‌های نفتی بزرگ استفاده خواهد شد و موتور‌آلات کشتی به صورت دو زمانه و چهار زمانه در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

خرید و نوسازی ناوگان دریایی کشور ضروری است

ی مهر 4 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس کاپیتان رضا حافظی بیرگانی با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان دریایی باید در دستور کار جامعه دریایی کشور قرار گیرد، اظهار داشت: بر اساس کنوانسیون مارپل، آب توازن کشتی‌ها، کنوانسیون‌های مختلف در حوزه آلودگی دریایی و هوایی نیازمند خرید ناوگان دریایی نو و نیز نوسازی […]