آغاز فصل صید میگو در هرمزگان به تعویق افتاد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم عالی زاده با بیان اینکه صید میگو که پیش از این دهم مهر ماه اعلام شده بود با توجه به اعلام هواشناسی هرمزگان تا آرام شدن شرایط جوی به تعویق افتاد، افزود: صیادان میگو گیر از هرگونه دریانوری تا اطلاع ثانوی خود داری کنند.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۱۵۰ فروند لنج صیادی با بیش از دو هزار صیاد، در فصل صید میگو مشارکت دارند، تصریح کرد: استفاده از تورهای صید نامرئی (منوفیلامنت) در فصل صید میگو، مانند تمام فصول ممنوع است.

تبلیغات

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه این نوع تور، صدمه‌های جبران ناپذیری به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، اضافه کرد: صید میگو هر سال در ۷۰۰ کیلومتر مربع از صیدگاه‌های استان از بندرکوهستک شهرستان سیریک، آغاز می‌شود و در صیدگاه‌های میناب، هرمز و تولای قشم به پایان می‌رسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقیانوس اطلس زیر چتر نفوذ ناوگروه نیروی دریایی ارتش است

ش مهر 10 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار دوم احسان نصیری ظهر شنبه در نشست با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش از ۵۵ کشور و از کنار اکثر کشورهای اروپایی عبور کرد. وی تصریح کرد: ناوگروه ۷۵ نیروی […]