۵۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی در سبزوار تولید شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

محمد علی اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۰ واحد پرورش آبزیان در سبزوار فعال است که یک سوم این مراکز به صورت صنعتی و بقیه خانگی است.

وی ادامه داد: پرورش ماهیان زینتی در این شهرستان طی ۲ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که این مراکز از پنج واحد به ۲۰ واحد رسیده است.

مسوول شیلات جهاد کشاورزی سبزوار گفت: پرورش ماهیان زینتی نمونه‌ای از کسب و کار ارزان و با صرفه است که بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم  در سبزوار ایجاد کرده و مهم ترین گونه های ماهیان تولیدی شهرستان کوی، گلد فیش، سیچلاید، گوپی و فلاور است.

اسلامی افزود: داشتن آکواریوم در فضای کار و خانه، باعث افزایش آرامش و نشاط روحی انسان می‌شود و با افزایش فرهنگ نگهداری آکواریوم و ماهیان زینتی تقاضا برای تهیه این گونه ماهیان بیشتر شده است که این امر پرورش این ماهیان را از نظر اقتصادی توجیه می‌کند.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

۲۰ مهرماه ؛ مراسم گراميداشت روز جهاني دريانوردي با شعار «دريانوردان در كانون آينده كشتيراني»/ اعلام جزييات مراسم/ درخواست از شركت‌هاي كشتيراني براي رعايت حقوق دريانوردان در دوران كرونا

ی مهر 11 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقهمديركل امور دريانوردان، سازمان هاي تخصصي و بين المللي سازمان بنادر و دريانوردي اعلام كرد: مراسم گراميداشت روز جهاني دريانوردي با شعار «دريانوردان در كانون آينده كشتيراني » ۲۰ مهرماه به صورت نمادين و محدود و با رعايت پروتكل هاي بهداشتي به ميزباني سازمان بنادر در تهران […]