انتشار صد و چهل و سومین شماره “نشریه مهندسی دریا”

زمان مطالعه: 3 دقیقه

صد و چهل و سومین شماره “نشریه مهندسی دریا”، ارگان انجمن مهندسی دریایی ایران، مورخ مهر ماه 1400 منتشر شد.

به گزارش مرین‌پرس، صد و چهل و سومین شماره “نشریه خبری – تحلیلی مهندسی دریا” منتشر شد. گزارشاتی از سخنان مقامات و مسئولان در خصوص بخش دریایی کشور، گفتگو با اعضاء هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران و دیگر کارشناسان از جمله مطالب این شماره می باشند.

در بخشی از سرمقاله این نشریه با عنوان “فناوری های ملی و تولید پویا پشتوانه دستیابی به شعار سال” آمده است، براساس اهداف برنامه راهبردی صنایع دریایی افق 1404 و در صورت جذب كامل بازار صنعت دریایی به داخل، حدود پنجاه هزار شغل مستقیم و بیش از دویست هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده و مشکل اشتغال در سواحل كمتر توسعه یافته و بعضاً محروم می تواند بهبود یابد. در افق 1404 پیش بینی شده است که 50 درصد اقتصاد کشور بر مبنای اقتصاد دانش بنیان تامین شود که در این زمینه می توانیم از دریا و بستر خوبی که این حوزه دارد استفاده کرده و از ذخایر ارزشمند و غنی آن به خوبی برای توسعه اقتصاد بهره ببریم.

در بخش پایانی آمده است، اگر از فناوری های دریایی و پتانسیل های موجود و خودباوری به نحو مناسبی استفاده کنیم، می توانیم سهم دریا از تولید ناخالص ملی را در حد قابل توجهی افزایش دهیم و جایگاه مناسبی برای این حوزه قایل شویم. در این بین آموزش و ترویج فرهنگ دریایی ضروری است و اگر در دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی بهره بردار، آموزش و ترویج فرهنگ دریایی را توسعه دهیم سهم خوبی از اقتصاد کشور به این حوزه اختصاص می یابد. امیدواریم با نگاه ویژه شخص آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس‌ جمهور، قوای سه گانه و همگرایی و مشارکت همه بخش ‌های مرتبط، پیشرفت و استفاده از نعمت‌ های بیکران دریا را شاهد باشیم. شعار سال ۱۴۰۰ به پشتوانه فناوری ملی، تولید پویا و حرکت به سمت اقتصاد دانش محور مردمی محقق خواهد شد. 

تبلیغات

“مهندسی دریا” نشریه ای خبری – تحلیلی آموزشی با سابقه 21 ساله در حوزه صنایع و امور دریایی كشور می باشد که از 1378 فعالیت رسمی خود را با صاحب امتیازی انجمن مهندسی دریایی ایران آغاز نموده است. این نشریه که تاکنون 143 شماره از آن منتشر شده است، پذیرای مقالات، گزارشات و نقدهای اساتید، دانشجویان و علاقه مندان صنایع دریایی کشور می باشد.

نشریه مهندسی دریا و رسانه های انجمن مهندسی دریایی ایران از پرمخاطب و پربازدید ترین های حوزه صنایع دریایی هستند. از ایـنرو درج اخبار و آگهی‌ های تبلیغاتی در رسانه‌ های انجمن فرصت مناسبی برای معرفی موثر توانمندی ‌ها و دستاوردهای شرکت‌ های محترم عضو و غیر عضو به صاحبان صنایع و دست اندرکاران می باشد. همچنین این نشریه بصورت الکترونیکی به شکل گسترده ای اطلاع رسانی می شود. علاقه مندان می توانند جهت ارتباط، کسب اطلاعات بیشتر و همچنین درج آگهی و اطلاع از طرح های تخفیف با شماره های 7-44273495-021 تماس حاصل نمایند.

لازم به ذکر است، کلیه نشریات خبری، علمی و کتب منتشر شده و همچنین شماره 143 نشریه مهندسی دریا در سایت انجمن مهندسی دریایی ایران بنشانی www.iraname.com در دسترس قرار دارد و علاقه مندان می توانند برای مشاهده و دریافت از این طریق اقدام نمایند. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۸۵ درصد میگوی تولیدی شهرستان گمیشان صادر می‌شود

چ مهر 14 , 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقه به گزارش ایرنا، هادی حق شناس روز چهارشنبه در گفت و گو با فعالان دامپزشکی استان افزود:  یکی از تلاش های ارزشمند حوزه دامپزشکی استان کنترل بیماری لکه سفید در سایت پرورش میگو گمیشان بود چرا این سایت در حال ارتقا از چهار هزار هکتار به ۱۰ هزار […]