صید میگو در آب های ساحلی هرمزگان آزاد شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ابراهیم عالی زاده روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: آغاز صید میگو از ۱۱ مهرماه اعلام شده بود که باتوجه به وقع طوفان حاره ای  و بارندگی شدید در جنوب و جنوب شرق کشور این صید به تعویق افتاد.

وی تصریح کرد:صید میگو هر سال در ۷۰۰ کیلومتر مربع از صیدگاه‌های استان از بندرکوهستک شهرستان سیریک آغاز می‌شود و در صیدگاه‌های میناب، هرمز و تولای قشم به پایان می‌رسد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان ادامه داد: امسال بیش از ۱۵۰ فروند لنج صیادی با بیش از دو هزار صیاد، در فصل صید میگو مشارکت دارند و  استفاده از تورهای صید نامرئی (منوفیلامنت) در فصل صید میگو، مانند تمام فصول ممنوع است.

عالی زاده با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در راستای حفظ و بازسازی ذخایر و همچنین مقابله با صید غیر مجاز بیان کرد: صید بیش از میزان، موجب آسیب دیدن ذخایر شده و بازسازی ذخیره با دشواری انجام پذیرد.

تبلیغات
Ad 7

استان هرمزگان باتوجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود ۴هزار و ۵۰۰ فروند شناور مجاز و۳۲ هزار صیاد به عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

نزدیک به ۸۰۰ فروند از شناورهای ماهیگیری در آب های فراساحلی خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند فعالیت می کنند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۳۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکا

چ مهر 14 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه تبلیغات از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیون و ۹۰۱ هزار تن کالا از طریق بنادر امیرآباد و نکا تخلیه و بارگیری شده است. منبع