آیمو سامانه ای جدید برای شناسایی چالش های کربن زدایی راه اندازی می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقهسازمان بین المللی دریانوردی و اداره دریانوردی سنگاپو نیروهای خود را برای راه اندازی پورتالNEXTGEN ، سامانه ای برای هماهنگی ذینفعان در راستای شناسایی چالش های کربن زدایی در صنعت حمل و نقل دریایی، متحد می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت تکنولوژی، سامانه  NEXTGENدر آوریل سال ۲۰۲۰  در جریان کنفرانس “کشتیرانی در آینده“  سنگاپور توسط IMO   و MPA رونمایی شده است و کاربران این پرتال شامل بنادر، دولت ها، شرکت ها و موسسات تحقیقاتی هستند.

کیتاک لیم، دبیر کل سازمان جهانی دریانوردی از گرمایش جهانی و تغیرات جوی به عنوان بزرگترین چالش پیش رو یاد کرد و گفت: ما نیازمند اقدامات مشترک بیشتری برای تسریع پیشرفت فناوری کاهش انتشار آلودگی دریایی، استفاده از سوخت های کم کربن و بی کربن و مهم تر از همه حصول اطمینان کامل از کنترل دقیق فرآیندها توسط اعضا هستیم.

سامانه NEXTGEN  در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ پروژه ارائه شده توسط ۵۰۰ کاربر را درخصوص  بیش از ۱۳ نوع سوخت پوشش می دهد؛ آفریقا، کارائیب و جزایر اقیانوس آرام تنها بخشی از کشورهایی هستند که پیشتر با این سامانه کار کرده اند.

کواه لی هون، مدیر اجرایی MPA نیز اعلام کرد:  ما به تنهایی قادر به کربن زدایی دریایی نیستیم و باید با همکاری یکدیگر در فراسوی مرزها ایجاد ظرفیت کرده و از وجود شرایط مساوی برای همه اطمینان حاصل کنیم.

از جمله اقدامات پیشین MPA در راستای کاهش انتشار کربن، می توان به نظارت بر توسعه  شناورهای الکتریکی اشاره کرد که قرار است طی پنج سال آینده توسعه پیدا کند. پیشتر در آگوست ۲۰۲۱ اعلام شد که MPA  به همراه موسسه ی دریانوردی سنگاپور برای توسعه ی استقرار و تجاری سازی این نوع شناورها، بودجه ای را به شرکت YINSON HOLDING  و شرکت زیر مجموعه ی آن به نام YINSON TECHNOLOGY اختصاص داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پهلوگیری سه فروند کشتی اقیانوس‌‌پیما حامل ٢١٩ هزار تن گندم در بندرامام(ره)

چ مهر 14 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه سه فروند کشتی اقیانوس‌‌پیما حامل ٢١٩ هزار تن گندم به منظور تأمین کالای اساسی مورد نیاز کشور، در مجتمع بندری امام خمینی‌(ره) پهلو گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،٢١٩ هزار تن گندم به سفارش شرکت بازرگانی دولتی وارد کشور […]
پهلوگیری ، سه فروند کشتی اقیانوس‌‌پیما ،بندرامام(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی