مسافران دریایی از تردد با شناورهای سبک خودداری کنند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس ، مهرداد حسن زاده روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از روز یکشنبه با ورود سامانه جوی به آب‌های این استان افزایش سرعت وزش باد در محدوده ۴۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا حداکثر ۱۵۰ سانتیمتر در تنگه هرمز را شاهد خواهیم شد.

وی ادامه داد: اختلال در تردد شناورهای سبک، اختلال در تردد شناورهای مسافربری و احتمال پاره شدن تورهای صیادی در محدوده تنگه هرمز با توجه به پیش بینی هواشناسی رخ خواهد داد.

حسن زاده با اشاره به ورود سامانه افزایش شیو فشاری گفت: همچنین در مدت زمان یاد شده در مناطق شرقی و مرکز هرمزگان شاهد وزش باد به نسبت شدید شمال شرقی همراه با گرد و خاک، کاهش موقتی میدان دید افقی و کاهش کیفیت هوا را خواهیم شد.

وی تاکبد کرد: با توجه به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا از هم استانی های عزیز در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد تقاضا می‌شود از ترددهای غیر ضروری به خصوص در ساعت‌های صبح تا ظهر روزهای یاد شده اجتناب کنند.

تغییر فصل هرمزگان با باد نعشی انجام می‌شود

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان به خبرنگار مرین‌پرس گفت: شیو فشاری به معنای تغییرهای شدید فشاری است و در هرمزگان با سامانه پر فشار روبه رو هستیم که از عرض‌های شمالی فعالیت خود را آغاز می‌کند که تعریف آن برای مردم این استان وزش باد نعشی است.

کیانوش عارفی ادامه داد: جهت باد از شمال شرقی به جنوب غربی خواهد بود و انتظار می‌رود منجر به کاهش کیفیت هوا از فردا تا سه شنبه شود که تمرکز بیشتری بر روی مناطق شرقی هرمزگان خواهد داشت.

وی اشاره کرد: وزش باد نعشی نشانه تغییر فصل در هرمزگان است و پاییز هرمزگان با وزش این باد در این استان آغاز می‌شود و تابستان جای خود را به پاییز می‌دهد.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان عنوان کرد: تغییرهای تقویمی برای همه یکسان است اما برای هرمزگان بسیار متفاوت است.

عارفی اشاره کرد: همزمان با چرخند حاره‌ای برای ساعتی باد نعشی وزید اما به دلیل حضور آن سامانه تاثیری بر روی خشکی نداشت.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جزییات آخرین اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی IMO/ تایید پیشنهاد ایران برای الزامات قانونی تجهیزات رادیویی و کمک ناوبری شناورهای مسافربری

ش مهر 17 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از پیشنهاد ایران برای الزامات قانونی تجهیزات رادیویی و کمک ناوبری شناورهای مسافربری متردد در آب های داخلی و سرزمینی کشورها به کمیته ایمنی دریانوردی IMO خبر داد و گفت: این پیشنهاد مورد تایید کمیته مربوطه قرار […]
حسین عباس نژاد، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی،اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی IMO