تأکید رئیس‌ جمهور بر پشتیبانی از ساخت شناور/ صنعت کشتی‌ سازی باید بومی‌ شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس‌ جمهور بر لزوم تلاش برای بومی کردن فناوری صنعت کشتی‌ سازی تاکید کرد و گفت: دولت از فعالیت‌ های انجام شده در این عرصه حمایت و پشتیبانی می‌ کند.

به گزارش مرین‌پرس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در بازدید از مؤسسه دریایی شهید محلاتی سپاه در بوشهر، اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت ‌های بسیار خوبی در حوزه دریا و حمل و نقل دریایی دارد.

رئیس جمهور، افزود: صنایع تولید شناور در استان بوشهر دارای قابلیت و توان بسیار خوبی هستند و باید زمینه تقویت تولید در شرکت‌ های فعال در این حوزه به خوبی تقویت شود.

وی بر حمایت از توسعه سرمایه‌ گذاری در حوزه صنایع دریایی تاکید کرد و گفت: فناوری صنعت کشتی‌ سازی باید کاملا بومی ‌سازی شود.

رئیس جمهور بیان کرد: فعالیت ‌هایی که برای طراحی و ساخت شناورها در کلاس ‌های مختلف انجام می‌ شود، جلوه ‌ای از خودکفایی است و ضمن اینکه جنبه دفاعی دارد، در فعال کردن اقتصاد دریا و جلوگیری از خروج ارز از کشور نیز نقش مهمی ایفا می ‌کند.

آیت ‌الله رئیسی بر لزوم تلاش برای بومی کردن فناوری صنعت کشتی ‌سازی تاکید کرد و گفت: دولت از فعالیت ‌های انجام شده در این عرصه حمایت و پشتیبانی می‌ کند.

تبلیغات

وی در این بازدید که با سالروز حماسه دریادلان نیروی دریایی سپاه در مقابله با متجاوزان آمریکایی همزمان شده است، یاد شهیدان به‌ ویژه شهید نادر مهدوی را که دلاورانه در مقابل تجاوز بیگانگان ایستاد، گرامی داشت.

رئیس جمهور همچنین با حضور در جمع کارگران شاغل در این مجموعه با آنان دیدار و بر استفاده از نیروهای بومی در مراکز صنعتی و کشتی ‌سازی استان تاکید کرد.

دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و مسئولان مرکز شهید محلاتی مراحل مختلف طراحی، ساخت و تعمیر شناورهای دریایی را تشریح کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گزارش تصویری بازدید رییس جمهور از جزیره صنعتی صدرا

ش مهر 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر در جزیره صنعتی صدرا حضور یافت. به گزارش مرین‌پرس، آیت ‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه ضمن بازدید از بخش ‌های مختلف طرح توسعه میدان نفتی رشادت و نیز مراحل تکمیل کشتی اقیانوس پیمای “افراماکس ۲”، با توضیحات […]