زمین‌لرزه ۳۰ میلیارد ریال به آبزی‌پروری اندیکا خسارت زد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فتح الله ابوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری هفته گذشته، مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان را لرزاند که خسارت‌های زیادی را به آبزی‌پروری شهرستان اندیکا وارد کرد.

وی افزود: طبق ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده به ۵ مزرعه در مجتمع پرورش ماهیان سردابی سوسن و سرخاب واقع در روستای سربازار شهرستان اندیکا خسارت وارد شده است.

مدیرکل شیلات خوزستان ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها و مستندات دریافتی، ۱۵ تن ماهی در این مجتمع از بین رفته و خساراتی به دیواره و بدنه ۵۱ استخر بتنی نیز وارد شده است.

تبلیغات

ابوعلی، یادآور شد: کل تولیدات شهرستان اندیکا با توجه به اقلیم مناسب عمدتاً شامل ماهیان سردابی است و در سال ۹۹، یک هزار تن ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان از این مجتمع برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری این میزان به یک هزار و ۱۰۰ تن رشد داشته باشد.

وی گفت: با توجه به گزارش‌های واصله از شهرستان اندیکا پس از بررسی‌های لازم در اسرع وقت از طریق مدیریت بحران استان خسارت آبزی پروان پیگیری و جبران خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید بازرگانان قزاقستانی از بندر امیرآباد

چ مهر 21 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس مازندران – بازرگانان قزاقستانی فعال در زمینه غلات، مصالح ساختمانی ، چوب و MDF جهت مراودات و ایجاد دفتر بازرگانی در بندرامیرآباد، از مناطق عملیاتی و ویژه اقتصادی این بندر بازدید کردند. به گزارش مرین‌پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی […]