افزایش قیمت نفت با کاهش بیش از انتظار ذخایر فراورده های نفت آمریکا

زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز 5 شنبه با معکوس شدن کاهش قیمت، قیمت طلای سیاه افزایش یافت و بیشتر از آنچه که انتظار می رفت ذخایر بنزین و فراورده های نفت آمریکا به فروش رفت.

به گزارش «مرین‌پرس» از رویترز، از آنجایی که با آغاز فصل زمستان انتظار می رود به دلیل افزایش قیمت گاز طبیعی میزان برداشت از منابع نفتی برای جایگزینی با گاز طبیعی بالا رود، بنابراین قیمت نفت افزایش یافت.

قیمت شاخص جهانی نفت، برنت، امروز با 67 سنت افزایش به 83.85 دلار در هر بشکه رسید.

شاخص نفت آمریکا، وست تگزازس اینترمدیت هم شاهد اضافه شدن 62 سنت به قیمت نهایی آن بود و بنابراین این شاخص نفتی بشکه ای 81.06 دلار معامله شد.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد شرکت امنیتی فوجیتومی، می گوید «برداشت از ذخایر فراورده های نفت و بنزین ایالات متحده بیشتر از آنچه که انتظار می رفت بود و بنابراین خریدها هم بیشتر شده است».

انجمن نفت آمریکا (API) روز چهارشنبه اعلام کرده بود که در هفته منتهی به 8 اکتبر ذخایر نفت آمریکا 5.2 میلیون بشکه افزایش یافته است اما ذخایر بنزین این کشور تا 4.6 میلیون بشکه و ذخایر فراورده های نفتی هم 2.7 میلیون بشکه  کاهش یافته اند.

تحلیلگران به رویترز گفته اند که انتظار دارند ذخایر نفت خام تا 0.7 میلیون بشکه دیگر هم افزایش یابد اما ذخایر بنزین 0.1 میلیون بشکه و ذخایر فراورده های نفتی تا 0.9 میلیون بشکه کاهش خواهد یافت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زنان اجازه تحصیل در دانشگاه های دریایی را ندارند / تفکرات سنتی نتوانستند جلوی پیشرفت زنان دریانورد را بگیرند

پ مهر 22 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه اولین زن دریانورد دریای خزر اظهار داشت: متاسفانه هر چند که تقاضای بانوان برای ورود به رشته‌ های دریانوردی رو به افزایش است اما هنوز بانوان اجازه تحصیل در دانشگاه‌ های دریایی را ندارند. به گزارش مرین‌پرس،‌ براساس آخرین گزارش‌های سازمان نادر و دریاوردی؛ در دنیا […]

همچنین بخوانید: