صیادان غیرمجاز خلیج گرگان دستگیر شدند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سرهنگ دوم ابوالفضل تمسکنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این عملیات مامورین توانستند سه نفر صیاد غیرمجاز را شناسایی و دستگیر، یک دستگاه قایق موتوری و ۲ شاخه لنگر  را کشف و ضبط کنند.

فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان خاطرنشان کرد: ماموران این یگان در این عملیات تعداد ۶۰ رشته دام استخوانی و  مقدار ۱۲ کیلوگرم ماهی استخوانی بلاصاحب از نوع کفال را  ضبط و به پایگاه آشوراده انتقال دادند.
تمسکنی تصریح کرد:  متهمین پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی قضایی به دادسرای شهرستان بندرگز معرفی شدند.

خلیج گرگان با کارکرد اقتصادی و اکولوژیکی در تکثیر آبزیان، ماهیان استخوانی و غضروفی، جذب پرندگان مهاجر و حفظ چرخه زیست دریای خزر دارای اهمیت بوده و در معیشت جوامع محلی اثرگذاری مستقیم و نقش مهمی دارد.

خلیج گرگان یکی از بزرگترین مخازن آب شیرین متصل به دریای خزر هست و تداوم زندگی بسیاری از جانداران در بزرگ‌ترین دریاچه زمین به اتصال آن با دریا وابسته است.

این پهنه آبی از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی دریای خزر و حوزه شهرستان های بندرترکمن، بندرگز، نوکنده و بهشهر از ۶۰ کیلومتر طول و حداکثر ۱۲ کیلومتر عرض برخوردار بوده و دارای امتداد شرقی – غربی است.

آخرین وضعیت خلیج گرگان در گزارش تصویری ایرنا (اینجا) قبل دیدن است.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روسيه؛ كشتي تحقيقاتي خودران مي سازد

ی مهر 25 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقهPioneer-M اولين شناور تحقيقاتي بدون نياز به سرنشين در روسيه خواهد بود كه در آب هاي اين كشور فعاليت مي كند. منبع