انتقاد شدید چین از اعزام ناوهای جنگی آمریکا به تنگه تایوان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت چین با صدور بیانیه‌ای، اقدام اخیر دو کشور آمریکا و کانادا برای اعزام کشتی‌های جنگی خود به سمت تنگه تایوان را محکوم و تاکید کرد که این اقدام منجر به آسیب رسیدن صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ناوگان فرماندهی شرقی ارتش چین نیز از رصد کامل تحرکات ناوهای اعزامی عبوری آمریکا و کانادا از تنگه تایوان خبر داده و اعلام کرد: ایالات متحده و کانادا برای تحریک و دامن زدن به تنش ها، صلح و ثبات تنگه تایوان را به خطر انداختند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تایوان بخشی از خاک چین است. نیروهای ارتش چین همواره از هوشیاری بالایی برخوردار بوده و با تمام تهدیدها و تحریکات قاطعانه مقابله می‌کنند.

لازم به ذکر است تنش در اطراف آب‌های تنگه استراتژیک تایوان میان چین و غرب مدتی است که بالا گرفته و منجر به سردی هر چه بیشتر در روابط میان دو طرف شده است. در حالیکه چین معتقد است تایوان بخشی از خاک این کشور بوده، آمریکا و اتحادیه اروپا با اقدامات تحریک‌آمیز خود منجر به افزایش تنش میان مقامات تایوان و چین شده و سعی در جدایی تایوان از پکن دارند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام فهرست تجهیزات دریایی آماده تحویل تا ۱۴۰۲

ی مهر 25 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه ساخت ٤٨ فروند شناور از طرح تحول صنایع دریایى، تعیین تکلیف شده است، گفت: فرآیند مناقصه ٥ شناور راهنمابر شمال، ٥ شناور آتشخوار متوسط و ٧ شناور آتشخوار […]