برداشت میگوی پرورشی ازمزارع سیریک آغاز شد/پیش‌بینی برداشت ۲۴۵۰ تن

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کوهی با اشاره به آغاز برداشت میگوی پرورشی از مزارع سیریک، اظهار کرد: تا پایان فصل برداشت، بیش از دو هزار و ۴۵۰ تن میگو از نوع وانامی پیش‌بینی شده است..

وی با ذکر این نکته که برداشت میگو تا نیمه آبان در شهرستان سیریک ادامه دارد، ابراز کرد: بیش از ۹۰ درصد میگوهای برداشت شده پس از بسته بندی به کشور چین، جنوب شرق آسیا و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

رئیس اداره شیلات شهرستان سیریک گفت: در مزارع پرورش میگو شهرستان سیریک بیش از هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

کوهی تشریح کرد: شهرستان سیریک با داشتن ۹ مرکز تکثیر، سالانه بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون قطعه لارو میگو تولید می‌کند که علاوه بر تامین لارو مورد نیاز پرورش در هرمزگان، به استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و گلستان هم فرستاده می‌شود.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲۵۰۰ نفر در صنعت پرورش آبزیان آذربایجان غربی اشتغال دارند

د مهر 26 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه محمدباقر قریشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه آذربایجان غربی دومین استان پرآب کشور است، افزود: ۴۲۰ مرکز و مزرعه پروشی، تکثیر و پرورش و صید و صیادی در استان فعالیت دارد. وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی با تولید ۶ هزار و […]