آزاد شدن صید میگوی سفید در صیدگاه‌های خوزستان از اول آبان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان، از آزادسازی صید میگوی سفید در صیدگاه های خوزستان از اول آبان ماه خبر داد.

فتح الله ابوعلی در گفت و گو با مرین‌پرس اظهار کرد: براساس مصوبه کمیته مدیریت صید شیلات خوزستان و نتایج حاصل از گشت های تحقیقاتی، صید میگوی سفید در صیدگاه های لیفه، بوسیف، خوریات واسطه و درویش از اول آبان ماه سال جاری تا اطلاع بعدی آزاد اعلام می شود.

وی با اشاره به شرایط صدور مجوز در بازه زمانی یاد شده، افزود: در صیدگاه بوسیف و لیفه خورموسی برای لنج ها و قایق ها و در خوریات واسطه و درویش فقط برای قایق ها مجوز صادر می شود.   

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: مدت زمان مجوز صید در هر سفر دریایی برای کلیه موتور لنج ها اعم از ماهی و میگو ۷روز و برای قایق ها ۳ روز اعلام می شود.

ابوعلی با تاکید بر اینکه شناورهای صیادی باید به براین تانک، سایبان، گواهی سم پاشی و بهداشتی تجهیز شوند، ادامه داد: تخلیه و حمل و نقل صید تابع مقررات تحویل گیری و حمل و نقل آبزیان بوده و مسئولان کنترل کیفی ناظر برحسن اجرای مقررات خواهند بود. 

وی گفت: صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه های لیفه، بوسیف، خوریات واسطه و درویش در طول مدت صید میگو ممنوع بوده و صیدگاه بحرکان به عنوان منطقه مجاز صید ماهی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل شیلات خوزستان یادآورشد: از تمدید مجوز شناورهایی که محصول خود را در بنادر تخلیه نمی کنند یا محصول خود را در دریا به فروش می رسانند نیز خودداری می شود.

انتهای پیام

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۶۵ هزار قطعه بچه ماهی در منابع آبی فنوج سیستان و بلوچستان رها سازی شد

پ مهر 29 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه عیسی قاضی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با همکاری شیلات آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان این تعداد بچه ماهی ها تهیه و در بندهای خاکی و استخرهای پرورش ماهی روستاهای کتیج، محترم آباد، پتکان و اسماعیل آباد شهرستان فنوج رها سازی شد.وی با اشاره […]