صید میگوی سفید آزاد شد/ شناورها به سم‌پاش تجهیز شوند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فتح‌الله ابوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: صید میگوی سفید در صیدگاه‌های لیفه، بوسیف، خوریات واسطه و درویش طبق مصوبه کمیته مدیریت صید شیلات خوزستان از اول آبان ماه سال جاری تا اطلاع بعدی آزاد اعلام می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه در صیدگاه بوسیف و لیفه خورموسی برای لنج‌ها و قایق‌ها و در خوریات واسطه و درویش برای قایق‌ها مجوز صادر می‌شود، خبر داد: مدت زمان مجوز صید در هر سفر دریایی برای همه موتور لنج‌ها اعم از ماهی و میگو ۷روز و برای قایق‌ها ۳ روز اعلام شد.

ابوعلی تأکید کرد: صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه‌های لیفه، بوسیف، خوریات واسطه و درویش در طول مدت صید میگو ممنوع و صیدگاه بحرکان به‌عنوان منطقه مجاز صید ماهی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: شناورهای صیادی باید به بر این تانک، سایبان، گواهی سم‌پاشی و بهداشتی تجهیز شوند چون تخلیه، حمل‌ونقل صید تابع مقررات تحویل گیری و حمل‌ونقل آبزیان بوده و مسئولان کنترل کیفی ناظر بر حسن اجرای مقررات خواهند بود.

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: شناورهایی که محصول خود را در بنادر تخلیه نمی‌کنند و یا محصول خود را در دریا به فروش می‌رسانند از تمدید مجوز این شناورها خودداری خواهد شد.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صید میگوی سفید در آبهای شمال غرب خلیج فارس آزاد شد

پ مهر 29 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه فتح الله ابوعلی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:بر اساس مصوبه کمیته مدیریت صید و نتایج حاصل از گشت های تحقیقاتی، و موافقت پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور ، صید میگوی سفید در صیدگاه های لیفه، بوسیف، خوریات واسطه و درویش از اول آبان […]