پیش بینی سهم 10 درصدی هیدروژن از مصرف جهانی برق تا سال 2050

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بر پایه یک گزارش جدید، هیدروژن تولید شده از منابع انرژی تجدیدپذیر ۲۰ درصد از مصرف برق اروپا و ۱۰ درصد از مصرف برق جهانی را در سال ۲۰۵۰ تشکیل می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، هیدروژن سبز با استفاده از نیروی تولید شده از منابع تجدیدپذیر تولید می‌شود و به عنوان جایگزین پاکی برای سوختهای فسیلی در صنایعی که کربن زدایی در آنها دشوار است، معرفی شده است.

ششمین گزارش سالانه سناریوی آلایندگی شرکت نیروی نروژی استات کرفت نشان داد تقاضای اروپا برای برق به بیش از ۵۰۰۰ تراوات ساعت در سال ۲۰۵۰ افزایش خواهد یافت و تولید هیدروژن سبز حدود ۱۰۰۰ تراوات ساعت از آن را تشکیل می ‌هد که بالاتر از تقاضای فعلی حدود ۳۰ تراوات ساعت است.

این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی تجدیدپذیر اروپا بوده و کارخانه‌های گاز متعددی را در آلمان اداره می‌کند. این شرکت از تحلیل سناریوی آلایندگی اندک به عنوان اساس برای سرمایه گذاریهای آینده استفاده می کند.

طبق یافته‌های استات کرفت، تقاضای جهانی برای نیرو احتمالا تا سال ۲۰۵۰ بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت و به بیش از ۶۰ هزار تراوات ساعت می‌رسد زیرا برقی سازی به عنوان ابزار اصلی کاهش انتشار دی اکسید کربن دیده می‌شود و انرژی تجدیدپذیر حدود ۸۰ درصد از تقاضای مذکور را برآورد می‌کند. در حال حاضر تولید هیدروژن سبز بسیار گران‌تر از تولید صنعتی از منابع سوخت فسیلی است اما استات کرفت اعلام کرد که این وضعیت تغییر می‌کند. این شرکت انتظار دارد هزینه‌های سرمایه گذاری برای الکترولیزرها به میزان ۶۰ درصد تا سال ۲۰۵۰ کاهش پیدا کند که همراه با ذخیره سازی، عرضه پایدار این صنعت را تضمین می‌کند.

تبلیغات

این گزارش در آستانه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل (COP۲۶) در گلاسکوی اسکاتلند منتشر شده که از ۳۱ اکتبر تا ۱۲ نوامبر برگزار می‌شود و نمایندگان حدود ۲۰۰ کشور برای گفت و گو درباره تحکیم اقدامات برای مقابله با گرمایش جهانی تحت توافق اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس دیدار می‌کنند.

شرکت استات کرفت در این گزارش خاطرنشان کرد محدود کردن گرمایش جهانی به ۱.۵ درجه طبق توافق اقلیمی پاریس مستلزم سرعت گرفتن توسعه تجدیدپذیرها و برقی سازی است. این شرکت در پروژه‌های هیدروژن سبز متعدد شامل پروژه‌هایی برای تولید فولاد و کود حضور دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام برنامه های حوزه دریایی سازمان بنادر در شش ماهه دوم 1400/ بازنگری دستورالعمل ثبت، تعیین نوبت و پهلوگیری شناورهای اقیانوس‌پیما در بنادر کشور/ اصلاح ساز و کار نظارت بر ساخت و تعمیر شناورها و سازه های دریایی

د آبان 3 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص برنامه حوزه دریایی این سازمان در شش ماهه دوم سال جاری، گفت: بازنگری دستورالعمل ثبت، تعیین نوبت و پهلوگیری شناورهای اقیانوس پیما به بنادر کشور از مهمترین اهداف تعیین شده است. […]
جلیل اسلامی،عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی،سازمان بنادر و دریانوردی