برگزاری شصت و هشتمین سالگرد تاسیس انجمــن کشــتیرانی و خدمات وابسته ایران

زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرین‌پرس


شصت و هشتمین سالگرد تاسیس انجمــن کشــتیرانی و خدمات وابسته ایران روز 12 آبان ماه برگزار می شود.

به گزارش مرین‌پرس، زمان برگزاری این مراسم ساعت 16 و 30 دقیقه روز چهارشنبه 12 آبان و مکان برگزاری نیز، تهران ، بزرگراه ارتش، بلوار شاهد، خیابان وزارت امور خارجه، باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه می باشد.

در فایل پیوست که به مناسبت این رویداد منتشر شده، در مورد پیشینه انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران آمده است: تأســیس انجمــن کشــتیرانی و خدمات وابسته ایران به سال هجری شمسی 1332 (1953میلادی) بازمی گردد. در تاریخ 13 مهر ماه 1332 سندیکای نمایندگان خطوط کشتیرانی، جهت سامان دادن به روند نوبت دهی به کشتی ها تاسیس شد. در سال 1333 (1954 میلادی) با تکیه بر موفقیت خود در بندر خرمشهر عملا به عنوان هماهنگ کننده بین نمایندگان خطوط کشتیرانی و دولت اقدام می کرد.

بیشتر بخوانید:در ادامه این مطلب عنوان شده است: در سال 1349 (1970 میلادی) سندیکای نمایندگان خطوط کشتیرانی به عنوان سندیکای صاحبان و نمایندگان کشتیرانی تغییر نام و ماهیت داد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به انجمن صاحبان و نمایندگان کشتیرانی و خدمات جنبی تغییر یافت. با خاتمه جنگ تحمیلی در سال 1367 (1988 میلادی) و باعنایت به نقش موثر آن و با الگوگیری از فعالیت های مشابه جهانی با نام انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته و متعاقبا با ثبــت مضاعف در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران در سال 1397 به عنوان تشکل ملی کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به فعالیت خود برای ارتقای سطح کمی و کیفی کشتیرانی، خدمات بندری و با مشارکت در سیاست گذاری ها و تدوین استراتژی های کلان کشور ادامه داد.

برای مطالعه فایل مربوط به سالگرد تاسیس انجمن کشــتیرانی و خدمات وابسته ایران اینجا کلیک کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دریانوردی پیشرفت و گسترش ماندگار

ی آبان 9 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقهحسن رضا صفری* : دیر زمانی است که دریا شناسان سعی دارند الگوی تمرین شده در خیلی از کشورهای دریایی و غیر دریایی برای پیشرفت و گسترش ماندگار، را در ایران نیز بر مدار دریا تبیین و پیاده سازی نمایند اما تا کنون به دلیل نبود شناخت […]