ایجاد دسترسی همه دریانوردان به امکانات بهداشتی و درمانی/ محکومیت حملات ترویستی به کشتی ها در اقصی نقاط جهان

زمان مطالعه: 1 دقیقهبیست وچهارمین جلسه کمیته سالیانه یادداشت تفاهم منطقه ای اقیانوس هند (IOMOU)درخصوص کنترل و بازرسی کشتی ها، در دو قسمت بررسی اسناد از 27 سپتامبر تا 12 اکتبر 2021 به صورت مکاتبه ای و سپس در تاریخ 25 تا 26 اکتبر 2021 به صورت مجازی، با حضور مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر به عنوان نماینده ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد؛ مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نشست بیست وچهارم کمیته سالیانه یادداشت تفاهم منطقه ای اقیانوس هند از بررسی مفاد 66 سند ارائه شده توسط ایران در این اجلاس خبر داد.

وی، ضمن محکوم کردن حملات ترویستی به کشتی ها در اقصی نقاط جهان، گزارشی از فعالیت های کنترل و بازرسی در سال 2020، مشکلات و معضلات پیش رو درخصوص مسائل دریانوردان و موارد مرتبط با دوره پاندومی کووید 19 از جمله لزوم رفتار یکسان کشورها در خصوص واکسیناسیون دریانوردان با واکسن های مورد تایید  WHO  ارایه کرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین بر ایجاد دسترسی همه دریانوردان به امکانات بهداشتی و درمانی و بازگشت به کشور متبوع تاکید کرد.

تبلیغات

گفتنی است، درطول اجلاس 9 کارگروه مکاتبه ای تشکیل شدکه جمهوری اسلامی ایران در کارگروه شماره 2 به اسم “CG No2-Development of procedure for inspection through Remote location”  و به عنوان مدیر کارگروه مکاتبه ای و در 8 کارگروه دیگر به عنوان عضو و مشارکت کننده انتخاب شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام رویکردهای جدید سازمان بنادر و دریانوردی/ عبور از روش جدید تحریم ها همانند عبور از تحریم های قبلی/ ظرفیت سازی های جدید در حوزه دریا برای رونق و ایجاد اشتغال/ توسعه فعالیت های دریایی در سواحل مکران/ ناوگان دریایی جنوب و شمال توسعه می یابد

د آبان 10 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رویکردهای مورد تاکید این سازمان برای تهیه برنامه حوزه دریایی در راستای اسناد بالادستی را تشریح کرد و گفت: عبور از روش جدید تحریم ها، همانند عبور از تحریم های قبلی در دستورکار این سازمان قرار دارد. به […]
علی اکبر صفایی ،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی،عبور از تحریم ها