افزایش ۶۴ درصدی ترانزیت کالای غیرنفتی در بنادر شرق هرمزگان از ابتدای امسال تاکنون/ صادرات یک میلیون و 700 هزار تن کالا از این بنادر

زمان مطالعه: 1 دقیقهاز ابتدای سال جاری تاکنون(نیمه آبان ماه)، بیش از یک میلیون و 700 هزارتن کالای نفتی و غیرنفتی از بنادر شرق هرمزگان صادر شده که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا محمدحسینی تختی؛ مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، میزان ترانزیت کالای غیرنفتی در بنادر شرق استان در بازه زمانی از ابتدای فروردین تا نیمه آبان ماه را ۲۹ هزار و ۶۶۷ تن اعلام کرد و گفت: این میزان ترانزیت جهش ۶۴ درصدی را به دنبال داشته است. 

وی عمده شاخص‌های عملیاتی را مربوط به کالای غیرنفتی به میزان یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: این کالاها شامل مصالح ساختمانی و محصولات کشاورزی و باغی بوده که به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان تصریح کرد: شهریور ماه امسال نیز برای اولین بار یک فروند لنج تجاری با ظرفیت 2 هزار و ۷۰۰ تن انواع محصولات غذایی را بارگیری و پس از طی مسافتی حدود ۱۳۰۰ مایل در یکی از بنادر شرق آفریقا پهلو داده شد.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بزرگترین بنادر آلمان را بشناسیم

ش آبان 15 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه بنادر آلمان؛ از طریق خطوط اصلی کشتیرانی با سایر کشورها ارتباط مستقیم دارد و بزرگترین بندر رودخانه ای دنیا در این کشور واقع شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از کانتینر مگ، جمهوری فدرال آلمان در […]
بنادر آلمان، کشتیرانی،سازمان بنادر و دریانوردی

همچنین بخوانید: