دو سوم کشتی های کانتینری در دنیا از برنامه زمانبندی خود عقب هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقهبا وجود تدابیر درنظرگرفته شده از سوی شرکت های بزرگ حمل و نقل دریایی، بسیاری از خطوط کشتیرانی همچنان از برنامه زمانبندی حرکت کشتی های خود عقب هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت استراتژی، ازدحام در بندرهای جهانی و تاخیر در حرکت کشتی ها همچنان برنامه های خطوط کشتیرانی را تحت تاثیر قرار می دهد. طبق داده‌های جدید از موسسه  Sea-Intelligence، فاکتور اطمینان در برنامه‌ریزی در خطوط کشتیرانی در پایین‌ترین حد مشاهده شده در سال 2021 قرار دارد. در ماه سپتامبر، دو کشتی از هر سه کشتی کانتینری عقب‌تر از برنامه زمانی خود بودند و تعداد روزهای تأخیر در بالاترین سطح خود باقی مانده است.

این سرویس تحلیلی و مشاوره ای گزارش خود را بر اساس تجزیه و تحلیل 34 مسیر تجاری مختلف و بیش از 60 شرکت حمل و نقل منتشر کرده است. در طول ماه سپتامبر، قابلیت اطمینان برنامه تنها 0.6 درصد بهبود یافت و به سطح کلی 34 درصد رسید. با این حال، تنها شش شرکت از 14 شرکت بزرگ، بهبود در برنامه خود در طول ماه ثبت کرده ند.

در مقایسه سال به سال، فاکتور اطمینان برنامه در سپتامبر  2021 در حدود 22 درصد کاهش داشته و در کل سال 2021، فاکتور اطمینان برنامه حرکت کشتی ها در محدوده 34 تا 40 درصد بوده است.

در این مدت، میانگین تاخیر برای ورود دیرهنگام کشتی 7.27 روز بوده است. با وجود بهبود جزیی، مدت تاخیر همچنان بالاترین رقم برای این ماه بوده و این موضوع تا پایان سال 2021 ادامه خواهد داشت.

کاهش در میزان اطمینان برنامه حرکت کشتی ها در حالی رخ داده که تلاش‌های متعددی از سوی شرکت‌های حمل و نقل دریایی برای جلوگیری از ازدحام صورت گرفته است. علاوه بر تنظیم زمان سفرهای هر کشتی، کشتی‌های اقیانوس پیما مقاصد خود را از بندرهایی که در بالاترین سطح ازدحام هستند، به دیگر بنادر با ازدحام کمتر تغییر داده اند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمل بار صادراتی افغانستان از چابهار از سر گرفته شد

د آبان 17 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از ایلنا،‌ پس از تحولات اخیر افغانستان، عده‌ای انتظار تغییر مواضع و گرایشات دولت جدید افغانستان در روابط اقتصادی و حمل و نقلی با کشورهای همسایه را داشتند. البته طبیعی است که تا شکل گرفتن دولت جدید و آرام شدن فضا، […]

همچنین بخوانید: