شیلات کهگیلویه و بویراحمد نیازمند یکهزار میلیارد سرمایه گذاری است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

حمزه جانبازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دست کم ۴۰ درصد از مزارع پرورش ماهی کهگیلویه و بویراحمد برای تهیه غذای آبزیان، بچه ماهی و دارو نیازمند تسهیلات بانکی سرمایه در گردش هستند.

وی بیان کرد: این بهره برداران ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای ادامه تولید نیاز دارند.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خسارت های زلزله پارسال شهرستان دنا و سیلاب تابستان استان به زیرساخت های مزارع پرورش ماهی تصریح کرد: خسارت ناشی از این بلایای طبیعی در مزارع استان ۳۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی عنوان کرد: امسال اعتباری برای تامین سرمایه در گردش یا جبران خسارت های ناشی از سیل و زلزله اختصاص نیافته است.

جانبازی با اشاره به تصویب ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سفر رییس جمهور وهیات  همراه به حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابرازامیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات کافی به حوزه شیلات چایگاه استان به غنوان یکی از قطب های ماهی قزل آلا در کشور حفظ شود.

تبلیغات

وی اظهار داشت: ۲۵۸ واحد تولیدی پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ظرفیت تولید سالیانه ۱۸هزار تن ماهی را دارد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تعداد فرصت های شغلی مستقیم ایجاد شده صنعت استان را ۲هزار و ۶۰۰نفر ذکر کرد.

کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب‌های تولید ماهی قزل آلا در کشور است به‌طوری که حدود ۱.۶ درصد تولید ماهیان سردآبی جهان و ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را تأمین می‌کند.

این استان با دارا بودن حدود ۱۰ درصد منابع آبی و ۱۱ و نیم میلیارد مترمکعب روان آب، ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را در خود جای داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نفتکش ویتنامی در آب‌های بین‌المللی است

چ آبان 19 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، سیگنال‌های ماهواره‌ای و رادیویی نشانگر این است که نفتکش ویتنامی توقیف شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آزاد شده و هم اکنون در آب‌های خلیج عمان است. پیشتر، آمریکا در اقدامی راهزنانه یک نفتکش را که حامل نفت […]