حضور نیروهای مسلح در دریا تجارت امن را به همراه داشته است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با «علی اکبر صفایی» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه در اجرای برنامه‌های راهبردی دریایی کشور و امنیت دریانوردی تأکید شد.

در این دیدار که در دفتر مدیرعامل سازمان بنادر برگزار شد، طرفین بر لزوم همکاری‌های بیشتر و تقویت و تعمیق همکاری‌های نظامی و تجاری در پهنه‌های دریایی کشور و اعمال حاکمیت دریایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این دیدار گفت: سازمان بنادر و دریانوردی و سپاه از زمان دفاع مقدس تاکنون با هم، اقدامات مشترکی را در حوزه دریاها داشته‌اند و این همسویی و هم‌افزایی با قدرت ادامه دارد.

دریادار تنگسیری افزود: حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه در دریا و سواحل علاوه بر مراقبت و دفاع از مرزها و کیان جمهوری اسلامی، آرامش و تجارت امن را برای کشورمان به‌ویژه ساکنان استان‌های ساحلی به وجود آورده و هزینه‌های امنیتی را به شدت کاهش داده است.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه و ارتش دو بال هم‌افزا در تأمین امنیت دریا بوده که همواره با حضور در سواحل، بنادر و حتی نقاط دوردست، امنیت و آرامش و همچنین ثبات را در منطقه تأمین می‌کنند تا کشورمان در ساحل امن قرار گیرد.

تبلیغات

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: این نیروها در طول هشت سال دفاع مقدس با شهادت، جانبازی، رشادت و حتی در زمان اسارت، دلاورمردی‌های فراوانی از خود نشان دادند که علاوه بر تجربه‌اندوزی و افزایش توان دفاعی، درس بزرگی به آیندگان دادند مبنی بر اینکه جوانان نیرومند کشورمان اجازه نمی‌دهند کشوری نگاه بد به ما داشته باشد.

علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این دیدار، حضور مقتدرانه نیروهای مسلح را بسترساز ایجاد تجارت دریایی امن در منطقه دانست و گفت: ثبات و امنیت آب‌های بین‌المللی و مرزهای آبی کشور مرهون حضور مقتدرانه، رشادت‌های همه نیروهای دریایی در پهنه اقیانوس‌ها و دریاها و سند افتخاری برای جامعه دریایی و بندری کشور است.

وی، مشارکت و هم‌افزایی نیروهای نظامی و دیگر ارگان‌های دریایی را موجب برکات بیشتر و توسعه دریا محور و اقتصاد دریا پایه عنوان کرد و گفت: تأمین امنیت در آب‌های حاکمیتی و بین‌المللی و عبور و مرور امن هزاران کشتی نفتکش و تجاری مرهون امنیت پایدار از سوی نیروهای مسلح است که همواره مورد توجه سازمان جهانی دریانوردی نیز قرارگرفته و این سازمان بارها مراتب تقدیر خود را از تلاش‌های ارگان‌های نظامی ایران ابراز داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، نیروی دریایی سپاه و ارتش و دریابانی را بازوان توانمند اقتصاد دریا محور توصیف کرد و گفت: نقش این دریادلان در حوزه‌های مختلف به ویژه توقیف شناورهای متخلف، مشارکت در عملیات‌های جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی نقش مؤثر و بی‌بدیل است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مذاکره وزارت راه با کشورهای همسایه برای ارتقای صنعت حمل‌و نقل

ی آبان 23 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رستم قاسمی» امروز (یکشنبه) در مراسم معارفه رییس سازمان هواپیمایی کشوری در دانشکده هواپیمایی، از توافق با کشورهای همسایه  در بخش حمل و نقل هوایی خبر داد و گفت: به‌تازگی با دو کشور ترکمنستان و قرقیزستان به تفاهم رسیدیم که بخشی از […]