آغاز تولید ماهیان خاویاری و میگویی آب شیرین در کرمانشاه

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سید فرزاد افضلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تولید آبزیان استان کرمانشاه در سال ۲۳ هزار و ۶۰۰ تن بوده که ۱۵ هزار تن آن به تولید ماهیان سردابی یا همان قزل‌آلا اختصاص دارد.

وی افزود: چهار مجتمع و تعداد زیادی مزارع کوچک پرورش آبزیان در استان کرمانشاه فعال هستند و در بخش ماهیان گرمابی نیز تولیداتی به انجام رسیده که موجب افزایش تولید آبزیان در استان شده است.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه تصریح کرد: تولید پنج هزار و ۵۶۰ تن ماهی گرمابی در قالب مجتمع تولیدی شهدای قصرشیرین در فاز نخست و تعدادی مزارع منفرد در مناطق عمدتاً گرمسیری در حال انجام است.

تبلیغات

افضلی بیان کرد: اخیراً تعداد معدودی از مزارع استان کرمانشاه برای نخستین بار در تولید ماهیان خاویاری و میگویی آب شیرین در استان کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این میزان تولید در استان افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: مقدار ماهی تولید شده از طریق آب‌های طبیعی در داخل رودخانه‌ها و آب‌بندی‌ها اصلاح شده در استان کرمانشاه به ۲۳ هزار و ۶۰۰ تن رسیده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تجارت امن با حضور نیروهای مسلح در دریا

ی آبان 23 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه در دریا و سواحل، آرامش و تجارت امن را برای کشورمان به‌ویژه برای ساکنان استان‌های ساحلی به وجود آورده است. به گزارش مرین‌پرس به نقل از مهر، در دیدار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی […]