بیش از ۳ هزار تُن ماهی خوراکی در تهران پرورش یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نوراله حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تحقق عملکرد ۱۰۴ درصدی تولید ماهیان گرمابی در بازه زمانی مذکور افزود: ماهی های گرم آبی یکی از مهمترین منابع تأمین پروتئین است که با توجه به شرایط آب و هوایی در شهرستانهای ری، پیشوا، ورامین، اسلامشهر و پاکدشت تولید می شوند.

وی گونه های پرورشی ماهیان گرمابی را چهار نوع اعلام و اضافه کرد: “کپور معمولی”، “فیتوفاگ”، “بیگ هد” و “آمور” در استان تهران پرورش داده می شود.

حسینی از تحقق عملکرد ۳۱درصدی تولید ماهیان سردابی در هفت ماه اول سال جاری خبر داد و بیان داشت: عمده تولید ماهیان سردابی در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و پردیس و ماهیان زینتی در شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، شهریار و ورامین بوده است.

 وی، تولید بچه ماهی قزل آلای رنگین کمان، ریزجلبک های آب شیرین، آرتمیا (غذای زنده) و زالوی طبی بهداشتی را از دیگر تولیدات آبزی پروری شیلات استان در هفت ماه نخست سال جاری برشمرد.

حسینی، اشتغال، بهره برداری از واحدهای جدید و افزایش تولید در واحدهای موجود را از مهم ترین عملکرد های شیلات استان از ابتدای سال جاری عنوان کرد و افزود: میزان اشتغال جدید ایجاد شده فراتر از اهداف پیش بینی شده قرار گرفته و با رشد ۱۲۰ درصدی به تعداد ۶۰ نفر رسیده است.

تبلیغات

سرپرست شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: سعی ما این است که با برنامه ریزی های قابل اجرا، آمار اشتغال را تا پایان سال حفظ کرده و در صورت امکان زمینه را برای افزایش میزان اشتغال فراهم کنیم.

 وی، پیگیری روند فعالسازی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال به صورت مستمر، نظارت بر روند صدور مجوزهای آبزی پروری و واحدهای دارای پروانه تاسیس در دست احداث استان با همکاری سازمان نظام مهندسی استان را از دیگر اقدامات مهم این حوزه در هفت ماه اول سال ۱۴۰۰ دانست.

حسینی، نظارت مستمر بر واحدهای در حال احداث آبزی پروری با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان و مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها، پیگیری روند فعالسازی واحدهای نیمه تمام، نیمه فعال و غیرفعال و نظارت های دوره ای بر بازار و واحدهای عرضه آبزیان را از دیگر فعالیت های شیلات استان تهران در مدت مذکور برشمرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دریادار «ایرانی» به فرانسه سفر کرد

د آبان 24 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به دعوت همتای فرانسوی خود برای شرکت در هشتمین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیونز) به فرانسه سفر کرد. دریادار ایرانی در خصوص اهداف سفرش گفت: محوریت اجلاس […]