شناور مغروقه «سارا » از آبراه خورموسی خارج‌ شد

زمان مطالعه: 1 دقیقهشناور مغروقه «سارا » که از ۱۵ سال پیش در مسیر کانال خورموسی غرق شده بود، از عمق ۱۷ متری این آبراه بطور کامل خارج سازی و لاشه آن به ساحل بندر امام منتقل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و ‌دریانوردی، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان درخصوص پاکسازی آبراه های خوزستان، گفت: در اجرای فاز دوم پاکسازی آبراه‌های خوزستان و با هدف ارتقای ایمنی دریانوردی در آبراه استراتژیک خور موسی و رفع مخاطرات دریانوردی در این آبراه، مغروقه سارا در آخرین مرحله پاکسازی آبراه‌های خوزستان بیرون کشیده شد. 

 وی افزود: این شناور که در سال 84 دچار سانحه شده بود در فاصله 50 مایلی بندرامام(ره) غرق و موجب مخاطراتی حین تردد شناورها در این آبراه بود که سرانجام به روش گراپ گیوتین از قعر دریا خارج سازی شد.

وی خاطر نشان کرد: طی این مرحله از عملیات پاکسازی آبراه اروند که به مدت 6 روز به طول انجامید، حدود600 تن لاشه مربوط به این شناور از دریا خارج و به منظور انجام تشریفات قانونی به مجتمع بندری امام(ره) منتقل شد. 

در جریان پاکسازی آبراه‌های خوزستان ده فروند انواع شناور کوچک و بزرگ خارج‌سازی شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ساخت و به آب اندازی یک فروند شناور مسافربری به دست متخصصان داخلی در قشم

س آذر 2 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت و به آب اندازی یک فروند شناور مسافربری پیشرفته کاتاماران به دست متخصصان داخلی در یکی از کارخانجات شناور سازی قشم خبر داد. به گزارش مرین‌پرس، اسماعیل مکی زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: شناور […]