هواشناسی بوشهر نسبت به تردد شناورها هشدار داد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، محمدرضا انصاری روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: درمدت یاد شده  سرعت وزش بادهای شمالی روی دریا افزایش خواهد یافت و به سبب وزش باد شدید شمال غربی، به تناوب سواحل و فراساحل استان تا روز دوشنبه (۸ آذر) مواج خواهد بود.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود در این مدت، سرعت باد گاهی به بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۲ متر برسد.

انصاری ادامه داد: امروز و فردا نیز به سبب وزش بادهای شمال غربی بر روی دریا، سواحل و فراساحل به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان مواج خواهد بود.

وی گفت: همچنین عصر روز جمعه تا صبح روز شنبه در برخی نقاط نیمه شمالی استان با افزایش ابر، احتمال وقوع بارش پراکنده و گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.

انصاری یادآورشد: آسمان استان تا فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی شده است.

تبلیغات

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد نیز بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۱۴ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

انصاری عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ و امروز گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۶:۳۱، مد اول ساعت ۱۳:۵۶، جزر دوم ساعت ۱۴:۵۸ و مد دوم ساعت ۲۳:۰۱ خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خطیب نماز جمعه این هفته تهران است

پ آذر 4 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از سایت شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه، حجت‌الاسلام علی نوری سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه گفت: برنامه نماز جمعه این هفته تهران با محوریت هفته بسیج و روز مقاومت برگزار می‌شود. وی افزود: نمازگزاران می‌توانند برای حضور در نمازجمعه از درب […]