توقیف ۹ شناور صیادی متخلف در خورهای جنوب خوزستان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فتح‌الله ابوعلی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ماموران دریابانی و پایگاه حفاظت منابع آبزی شیلات خوزستان هنگام عملیات گشت زنی در خورهای ماهشهر و بندر امام خمینی پنج فروند قایق فاقد هویت را توقیف کردند افزود: مقدار ۵۰کیلوگرم ماهی و میگو و ۲ دستگاه ترال از این قایق ها کشف و ضبط شد.
وی اظهارداشت:همچنین طی گشت مشترک دریایی پایگاه حفاظت منابع آبزی والفجر اروندکنار و  پایگاه دریابانی آبادان در دهانه آبراه اروندرود چهار فروند موتور لنج صیادی توقیف شد و طی بازرسی به عمل آمده از این شناورها، چهار دستگاه ترال و مقدار یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم ماهی و میگو کشف و ضبط شد.
ابوعلی، تخلف شناورها را عزیمت به دریا بدون اخذ مجوز، صید غیرمجاز آبزیان و حمل ادوات صید عنوان کرد و افزود:پرونده تخلف صیادی برای سیر مراحل قانونی تشکیل و آماده ارسال به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی است.

صید غیرمجاز توسط شناورهای بی هویت و فاقد پروانه یکی از چالش‌های صید و صیادی در خوزستان است.
در نیمه نخست سال جاری ماموران یگان حفاظت منابع آبزی شیلات خوزستان و دریابانی ، ۲۲۰ فروند شناور وقایق صیادی متخلف در خورهای جنوبی خوزستان و صیدگاههای شمال غرب خلیج فارس را توقیف کرده و یک هزار و ۱۹صیاد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
صیادان خوزستانی پارسال ۵۱هزار و ۶۱۶ تن ماهی و میگو در خورها ، آبراه ها و صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید کردند.
معیشت حدود ۵۰هزار خانوار خوزستانی به نحوی با صید و صیادی گره خورده است.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همکاری شرکت های بزرگ کشتیرانی برای سوخت های زیستی پایدار

س آذر 9 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه شرکت های بزرگ کشتیرانی با همکاری هم در قالب یک جنبش سبز، به دنبال کاهش تولید گازهای گلخانه ای و ترویج استفاده از سوخت های زیستی در صنعت حمل و نقل دریایی هستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به […]
شرکت های بزرگ کشتیرانی، حمل و نقل دریایی،سازمان بنادر و دریانوردی